Element graficzny

Nowe czynniki szkodliwe i zagrożenia dla zdrowia w pracy i w życiu codziennym. Jak zapobiegać ich działaniu?

Wszyscy obserwujemy zmiany, jakie zachodzą w niemalże każdej sferze życia na całym świecie, a które rzutują też na środowisko pracy i zamieszkania. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom, eksperci z Instytutu Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera w Łodzi – organizacji partnerskiej Pracodawców RP – przygotowali opracowanie zatytułowane „Nowe czynniki szkodliwe i zagrożenia dla zdrowia w pracy i w życiu codziennym. Jak zapobiegać ich działaniu?” pod red. Anny Kozajdy.

Wyboru czynników dokonano biorąc pod uwagę zwiększoną w ostatnich latach częstość ich występowania w pracy, jak i w życiu codziennym. Na tej podstawie w publikacji zostały szczegółowo omówione:

– związki zaburzające funkcjonowanie ludzkiego układu hormonalnego;

– wirusy;

– pole elektromagnetyczne;

– klimatyzacja powietrza w pomieszczeniach;

– stres;

– otyłość.

Każde z powyższych zagadnień zostało opisane w oddzielnym rozdziale przez ekspertów z danej dziedziny. Dołożono wszelkich starań, aby w poszczególnych rozdziałach znalazł się zbiór istotnych informacji o każdym z czynników, które pozwolą rozwiać wątpliwości, kto, gdzie i kiedy jest narażony na ich szkodliwe dla zdrowia działanie oraz wyjaśnić, jak temu zapobiegać oraz chronić swoje zdrowie.

Dokument dostępny jest tutaj Nowe czynniki szkodliwe i zagrożenia dla zdrowia w pracy i w życiu codziennym. Jak zapobiegać ich działaniu?

Zapraszamy do lektury!

***

Zadanie realizowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025, finansowane przez Ministra Zdrowia.