Element graficzny

My w mediach

10/05/2024

Rozmowa z Rafałem Dutkiewiczem, prezesem Pracodawców RP

Europejski Kongres Gospodarczy

Artykuł
Cały artykuł - Wyborcza.pl

05/04/2024

O społecznej tkance

W tworzeniu zasad funkcjonowania państwa, istoty jego działania i wzajemnej wewnętrznej współpracy niezwykle ważny jest proces, który często określamy kształtowaniem tkanki społecznej. Jak ważne są więzi społeczne dla kształtowania gospodarki i państwa o tym w Forbes pisze Prezes Pracodawców RP Rafał Dutkiewicz.

Artykuł
Cały artykuł - Forbes

05/04/2024

Postawienie Glapińskiego przed Trybunałem Stanu teraz, wywołuje skojarzenia ze standardami republiki bananowej

Wymiernym skutkiem tego, co rząd zrobił dla Polski, jest odblokowanie KPO. To jest wielki plus, dlatego, że bez tych środków para podwyższonej konsumpcji, z którą będziemy mieć do czynienia w Polsce, pójdzie w gwizdek, pójdzie w import, pójdzie we wzrost gospodarek poza Polską - mówi w w programie „Obiektywnie o biznesie” w Dziennik Gazeta Prawna Kamil Sobolewski, Główny Ekonomista Pracodawców RP.

Artykuł
Cały artykuł - Dziennik Gazeta Prawna

22/03/2024

Prezes Pracodawców RP Rafał Dutkiewicz w Dziennik Gazeta Prawna

Wymiernym skutkiem tego, co rząd zrobił dla Polski, jest odblokowanie KPO. To jest wielki plus, dlatego, że bez tych środków para podwyższonej konsumpcji, z którą będziemy mieć do czynienia w Polsce, pójdzie w gwizdek, pójdzie w import, pójdzie we wzrost gospodarek poza Polską – mówi w wywiadzie dla Dziennik Gazeta Prawna Główny Ekonomista Pracodawców RP Kamil Sobolewski.

Podcast
Dziennik Gazeta Prawna

15/03/2024

Czterodniowy tydzień pracy? Tylko jako bonus dla wybranych

Dopóki nie zwiększymy zasobów pracy nie widzę możliwości powszechnego skrócenia tygodnia pracy. Czterodniowy tydzień pracy będzie strzałem w kolano, tak jak utrzymywanie obecnego wieku emerytalnego dla kobiet - mówi w wywiadzie dla 300 gospodarka Kamil Sobolewski, Główny Ekonomista Pracodawców RP.

Artykuł
300 gospodarka

12/03/2024

Prezes Pracodawców RP Rafał Dutkiewicz w Forbes Polska

Dialog społeczny jest jedną z pięciu najważniejszych zasad naszej wspólnoty społecznej, obok wolności, sprawiedliwości, współdziałania władz oraz pomocy państwa wobec obywateli. Przez lata partnerom społecznym odmawiano roli architektów określających najważniejsze cele i instrumenty. O potrzebie dialogu i wspólnego ustalania strategicznych priorytetów państwa w specjalnym felietonie w Forbes Polska pisze Prezes Pracodawców RP Rafał Dutkiewicz.

Artykuł
Forbes

08/02/2024

Główny Ekonomista Pracodawców RP Kamil Sobolewski w Analizy.pl

Trochę wiedzy bardzo łatwo zamienia się narkotyk dający nadmierną pewność siebie. Nadmierną i młodą pewność siebie rynek weryfikuje, a wielcy gracze eksploatują do bólu. Po prostu samodzielne inwestowanie jest trudne, a każda inwestycja wiąże się z ryzykiem. O światowych rynkach, inwestycjach i trendach w rozmowie z Analizy.pl Główny Ekonomista Pracodawców RP Kamil Sobolewski.

Artykuł
Cały artykuł - Analizy.pl

15/01/2024

Prezes Pracodawców RP Rafał Dutkiewicz w Business Insider

Firmy pełnią w gospodarce ważną rolę społeczną: nie tylko zapewniają ludziom pracę i płacę, ale też odpowiadają za produkcję towarów i usług, których wszyscy potrzebujemy. Bez produkcji nie byłoby co kupić, a nasze płace, emerytury i świadczenia socjalne wyrażone byłyby w pustym pieniądzu, prowadząc do inflacji, a nie dobrobytu. Firmy i ich produkcja są warunkiem koniecznym do utrzymania stabilności gospodarczej, społecznej, politycznej, warunkiem utrzymania siły nabywczej naszych oszczędności i dochodów, źródłem siły finansowej państwa, bez której nie ma ani programów społecznych, ani silnej pozycji negocjacyjnej w relacjach międzynarodowych, ani funduszy na zapewnienie bezpieczeństwa zewnętrznego — pisze w specjalnym felietonie dla Business Insider Rafał Dutkiewicz, prezes Pracodawców RP

Artykuł
Cały artykuł - Business Insider

03/01/2024

Prezes Pracodawców RP Rafał Dutkiewicz w Forbes Polska

Polska gospodarka w ostatnich dwóch dekadach rozwijała się w dużym stopniu w oparciu o unijny wspólny rynek, wykorzystując m.in. nasze przewagi kosztowe, kreatywność oraz wykształcenie pracowników, przedsiębiorczość właścicieli i menedżerów firm. Choć wspólny unijny rynek jest jednym z filarów koncepcji UE, podstawą swobodnego przepływu towarów i usług, na którym nasz kraj, nasze firmy i nasi pracownicy niezmiernie korzystają, rzadko zadajemy sobie pytanie, dlaczego wspólny unijny rynek jest tak słabo rozwinięty? W Forbes Polska felieton Prezesa Pracodawców RP Rafała Dutkiewicza

Artykuł
Cały artykuł - Forbes

28/12/2023

Prezes Pracodawców RP Rafał Dutkiewicz w Forbes Polska

Rok 2023 był dla firm okresem wycieńczenia. Właściciele i menedżerowie firm, księgowi i dyrektorzy stanęli na progu wytrzymałości. Na szali znalazła się zdolność prężnej, sprytnej, innowacyjnej polskiej firmy, by wśród zawirowań kryzysu wywalczyć dla siebie rosnący udział w europejskim czy światowym torcie. Zobaczcie podsumowanie roku 2023 i gospodarczo ekonomiczne prognozy na 2024 r w specjalnym felietonie dla Forbes Polska Prezesa Pracodawców RP Rafała Dutkiewicza.

Artykuł
Cały artykuł - Forbes

Kontakt dla mediów