Ruszyła rejestracja na 6. edycję konferencji "Cybersec & Compliance w Zdrowiu" – największego wydarzenia dotyczącego ochrony danych, compliance i cyberbezpieczeństwa dla specjalistów w sektorze ochrony zdrowia, które odbędzie się 4 marca 2025 roku stacjonarnie na Uczelni Łazarskiego w Warszawie (ul. Świeradowska 43), wraz z transmisją online. Rejestracja możliwa jest tutaj.
W erze cyfryzacji ochrona danych medycznych pacjentów staje się coraz większym wyzwaniem, dlatego compliance oraz cyberbezpieczeństwo nabierają szczególnego znaczenia jako fundament prawidłowego zarządzania danymi oraz ochrony prywatności w placówkach zdrowotnych. Zgodnie z danymi przedstawionymi przez przedstawicieli Centrum e-Zdrowia, w Polsce znajduje się ok. 230 tysięcy podmiotów sektora ochrony zdrowia, a dane medyczne są przechowywane w każdym z nich. Jednocześnie, regulacje takie jak RODO czy nowa dyrektywa NIS2 wymagają od państw Unii Europejskiej wdrożenia rygorystycznych środków bezpieczeństwa.
Placówki medyczne stają w obliczu licznych zagrożeń, takich jak ataki ransomware, phishing oraz wycieki danych, które mogą mieć poważne konsekwencje dla pacjentów i kadry medycznej. W obliczu tych wyzwań cyberbezpieczeństwo staje się jednym z filarów funkcjonowania współczesnych placówek medycznych. Na konferencji przyjrzymy się temu, jak przeciwdziałać cyberzagrożeniom oraz jak wdrażanie technologii chmurowych może wspierać rozwój placówek medycznych, a jednocześnie zwiększać ich odporność na cyberataki.
Konferencja skierowana jest do szerokiego grona specjalistów związanych z ochroną zdrowia: dyrektorów medycznych oraz IT, prawników, przedstawicieli administracji publicznej, ośrodków badawczo-rozwojowych, personelu medycznego oraz przedsiębiorców. Dzięki bezpłatnym wykładom, uczestnicy będą mogli poszerzyć swoje kompetencje w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz poznać najnowsze technologie wspierające zabezpieczenie systemów medycznych.
Wśród poruszanych zagadnień tematycznych przewidywane są m.in.:
- Compliance – zapewnienie zgodności ze stosowanymi praktykami oraz sposoby dostosowania działań placówek medycznych do dynamicznie zmieniających się regulacji, w tym przepisów dotyczących RODO, ochrony danych pacjentów oraz zgodności z regulacjami NIS2.
- Chmura operacyjna – zapewnienie bezpiecznego dostępu i przechowywania danych medycznych dzięki chmurowym rozwiązaniom zgodnym z wymaganiami prawnymi.
- Cyberbezpieczeństwo w medycynie – strategie ochrony danych i zabezpieczeń infrastruktury medycznej.
Organizatorami konferencji są wZdrowiu, Koalicja AI i Innowacji w Zdrowiu oraz Polska Federacja Szpitali, wraz z Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego.
Liczba miejsc jest ograniczona – zachęcamy do szybkiej rejestracji, aby zagwarantować sobie udział w tym niepowtarzalnym wydarzeniu:
- Edukacja pacjentów i personelu – budowanie świadomości w zakresie ochrony danych oraz cyberbezpieczeństwa w placówkach medycznych.
Prelegentami będą czołowi specjaliści i decydenci, aby wspólnie dyskutować nad wyzwaniami stojącymi przed sektorem zdrowia w dobie cyfrowej transformacji. Gośćmi zeszłorocznej konferencji byli przedstawiciele m.in. Ministerstwa Cyfryzacji, UODO, ENISA, CeZ, NASK, Biura Rzecznika Praw Pacjenta, Urzędu Statystycznego w Krakowie, czy IKARD.
Organizatorami konferencji są wZdrowiu, Koalicja AI i Innowacji w Zdrowiu oraz Polska Federacja Szpitali, wraz z Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego.
Liczba miejsc jest ograniczona – zachęcamy do szybkiej rejestracji, aby zagwarantować sobie udział w tym niepowtarzalnym wydarzeniu: tutaj
Dołącz do „Cybersec & Compliance w Zdrowiu” i twórz z nami bezpieczniejszą przyszłość dla zdrowia!