Element graficzny

Waldemar Dubaniowski

Business Development Director w PwC Polska

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Karierę zawodową rozpoczynał w Ministerstwie Przemysłu i Urzędzie Integracji Europejskiej, a następnie w Komitecie Ekonomicznym Rady Ministrów jako Doradca Ministra.

W 2005 roku pełnił funkcję szefa sztabu i sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Zajmował się także sprawami rozwoju mediów elektronicznych, pełniąc przez 5 lat funkcję członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz współzałożycielem pierwszej telewizji muzycznej (4funTV). Jako menadżer i wiceprezes zarządzał spółką telekomunikacyjną Exatel SA.

Posiada bogate doświadczenie w profesjonalnej działalności doradczej, w uznanej międzynarodowej firmie doradczej - PwC (PricewaterhouseCoopers), jako Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu. Brał udział w pracach rad nadzorczych dużych spółek, m.in. PZU SA i PKP SA. Brał udział w pracach związanych z zarządzaniem innowacjami jako ekspert i członek Rady Fundacji „Innowacyjna Polska”.

Były ambasador RP w Królestwie Tajlandii oraz były ambasador w Republice Singapuru, gdzie pełnił także funkcję dziekana korpusu dyplomatycznego. Prywatnie jego pasją jest tenis. Realizował to nie tylko na korcie, ale przez kilka lat stał na czele Polskiego Związku Tenisowego.