Element graficzny

Rafał Brzoska

członek Rady Pracodawców RP, 
prezes Zarządu Grupy Kapitałowej Integer

Rafał Brzoska to pomysłodawca, twórca i prezes zarządu Grupy Kapitałowej Integer, wiodącej platformy dostaw dla e-commerce. Flagową spółką grupy jest założony przez niego InPost, który zrewolucjonizował rynek przesyłek w Polsce. 

Pierwsze Paczkomaty® oznaczone żółto-czarnym logo pojawiły się w 2009 roku i bardzo szybko stały się charakterystycznym elementem polskich miast. Dziś infrastruktura Paczkomatów® InPost jest największą i najlepiej dostępną siecią odbioru i nadawania przesyłek w Europie – to łącznie aż 19 tysięcy punktów, z czego już 16 tysięcy w Polsce. Tylko w roku 2020 stworzona przez Rafała Brzoskę firma w ramach usług kurierskich i w paczkomatach obsłużyła 249 milionów przesyłek!

Od samego początku ambicją Rafała Brzoski było jednak wyjście daleko poza granice kraju i stworzenie największego sukcesu biznesowego Polski na arenie europejskiej. I tak, usługi sieci Paczkomatów® InPost są dziś dostępne także dla odbiorców w Wielkiej Brytanii i Włoszech. W lipcu 2021 roku InPost przejął za 513 mln euro francuskiego potentata logistycznego Mondial Relay, co było największą polską prywatną inwestycją zagraniczną i pozwoliło Grupie InPost na wejście na rynki Francji, Półwyspu Iberyjskiego oraz Beneluxu. Tegoroczne wejście firmy na giełdę EURONEXT-Amsterdam było największym debiutem europejskiej spółki technologicznej w historii kontynentu.