Element graficzny

prof. dr hab. Jerzy Hausner – Szef zespołu doradców

Przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit, Fundacja GAP

Profesor doktor habilitowany nauk ekonomicznych, przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit (www.oees.pl) oraz Rady Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej, doktor honoris causa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Od początku swojej kariery naukowej związany z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie Od 1993 r. do 2014 r. Kierownik Katedry Gospodarki i Administracji Publicznej (obecnie: Wydziału Gospodarki i Administracji Publicznej). Przez lata pełnił rolę Społecznego Pełnomocnika Rektora UEK ds. Kultury i Sportu. Na przestrzeni wielu lat koordynował szereg projektów badawczych, w tym międzynarodowych. Przyczynił się do upowszechnienia polskiej nauki i wiedzy o gospodarce za granicą. Były wicepremier i minister gospodarki, pracy i polityki społecznej, poseł na Sejm 2001-2005, członek Rady Polityki Pieniężnej III kadencji, członek korespondent Polskiej Akademii Umiejętności.

Profesor Jerzy Hausner jest autorem ponad 550 publikacji z zakresu ekonomii politycznej oraz zarządzania publicznego. W uznaniu wybitnych zasług w służbie publicznej został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Laureat wielu nagród, m.in. Kisiela, im. Władysława Grabskiego i Edwarda Lipińskiego. W roku 2020 książka prof. Hausnera „Społeczna czasoprzestrzeń gospodarowania. W kierunku ekonomii wartości” uzyskała Nagrodę Kopernikańską Miasta Krakowa przyznawaną przez Polską Akademię Umiejętności oraz nagrodę im. Edwarda Lipińskiego przyznawaną przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.