Element graficzny

Michał Mierzejewski

członek Rady Pracodawców RP
wiceprezydent Philip Morris International na Europę Północno-Wschodnią

Jako jeden z trzech Wiceprezydentów na Europę, kieruje szczególnie ważnym regionem obejmującym Polskę, Kraje Bałtyckie, Ukrainę i Mołdawię. Z wykształcenia prawnik, absolwent wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją karierę w Philip Morris rozpoczął w 2004 roku.

Od 2008 roku był Członkiem Zarządu oraz Dyrektorem ds. Korporacyjnych. Z kolei od 2013 roku odpowiadał również za Kraje Bałtyckie (Litwa, Łotwa i Estonia). Przez ostatnie lata z sukcesami pełnił rolę Prezesa oraz Dyrektora Zarządzającego w Polsce oraz Krajach Bałtyckich, przewodząc bezdymnej transformacji firmy oraz zapewniając stały wzrost biznesu w całym klastrze. 

Jest jednym z najbardziej doświadczonych menedżerów w globalnych strukturach Philip Morris International. Ceni sobie skuteczność, wyróżnia go umiejętność znajdowania innowacyjnych rozwiązań w różnych aspektach biznesowych i zaangażowanie w rozwój współpracowników. Ma analityczny sposób myślenia, szeroką perspektywę i dobrze rozumie potrzeby zmieniającej się branży. Te cechy pozwalają mu być liderem w czasie transformacji biznesowej, którą przechodzi obecnie firma Philip Morris International. Do 2025 roku połowa globalnych przychodów ma pochodzić z produktów o potencjalnie mniejszej szkodliwości niż papierosy, czyli z tzw. produktów bezdymnych, które nie są wolne od ryzyka, jednak stanowią lepszą alternatywę dla pełnoletnich osób palących niż kontynuowanie palenia.