Element graficzny

Beata Drzazga

Pełnomocnik ds. polityki senioralnej i opieki długoterminowej

Przedsięborca, twórca, filantrop, założyciel wielu firm w Polsce m.in.:  BetaMed S.A – największej firmy medycznej w Polsce, świadczącej usługi opieki długoterminowej. Zatrudnia ponad 3200 osób. Posiada 91 filii opieki domowej w 11 województwach w Polsce. Właścicielka Dono da Scheggia, Drzazga Clinic, Global Impact Beata Drzazga i Beata Drzazga Foundation. Jest założycielką także firm za granicą: BetaMed International w Las Vegas, BetaInvest w Miami,  BetaNest Electronic w Miami, Viviane Group w Hiszpanii. 

Ekspertka w zarządzaniu, autorka tekstów biznesowych dla przedsiębiorców.

Uczestniczka wielu misji gospodarczych m.in. w Nevadzie, Peru, Chile. 

Ambasador Stanu Nevada.

Prelegentka i uczestniczka wielu polskich i międzynarodowych konferencji ekonomicznych i medycznych m.in. w  Nowym Jorku, Miami, Chicago, Londynie,  Berlinie, Los Angeles, Niemczech, Czechach czy Singapurze. 

Współorganizatorka Konferencji Nowych Technologii w Palo Alto w Dolinie Krzemowej w USA.

Inspiruje i doradza innym w prowadzeniu biznesu, zajmuje się także działalnością charytatywną, współautorka prac naukowych z dziedziny ochrony zdrowia.

Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej.

Dziekan Wydziału Medycznego Akademii Górnośląskiej im. W. Korfantego w Katowicach.

Laureatka ponad 270 prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym 

Srebrnego Krzyża Zasługi Prezydenta RP za działalność gospodarczą, Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP i Indywidualnej Nagrody Prezydenta RP.

Również za działalność filantropijną otrzymała Medal Solidarności Społecznej i Gold Medal Award w Miami.