Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

Prezydent Pracodawców RP, CEO Novartis oraz Minister Przedsiębiorczości i Technologii o rozwoju innowacji i sektora biotechnologii medycznej w Polsce

Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkał się z CEO Novartis Vasantem Narasimhanem i Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigą Emilewicz. W spotkaniu wzięli również udział wiceminister zdrowia Pan Marcin Czech, CEO Novartis Poland Pan Paul van Arkel, doradca Premiera RP Pan Paweł Skotarek oraz przedstawiciel Ambasady Szwajcarii w Polsce.

Spotkanie dotyczyło możliwości wsparcia ze strony firmy Novartis inicjatyw dotyczących rozwoju innowacji i sektora biotechnologii oraz współpracy pomiędzy polskimi naukowcami i biznesem.


Podczas spotkania Pan Narasimhan przedstawił możliwości zwiększenia obecności firmy w Polsce. Grupa Novartis jest drugą co do wielkości grupą farmaceutyczną w Polsce i zatrudnia ponad 2300 osób. Zakład produkcyjny w Strykowie należy do pięciu największych zakładów produkcyjnych Novartis na świecie, 97 proc. produkcji jest przeznaczona na eksport. Wartość lokalnych inwestycji Novartis związanych z zakładami produkującymi leki w Polsce przekroczyła 750 mln PLN.