Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

Praktycznie o korzyściach z cyfryzacji

Może zdarzyć się tak, że jeśli odpowiednio nie podejdziemy do nowoczesnych technologii, staniemy się odbiorcami rozwiązań, które będą przychodziły z innych krajów - mówiła Wanda Buk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, podczas seminarium w siedzibie Pracodawców RP poświęconego nowym technologiom oraz innowacjom. 

  - Duża rola ministerstwa cyfryzacji oraz pozostałych ministerstw jest w tym, żeby edukować przedsiębiorców i uświadamiać im, że już dziś muszą stanąć do wyścigu  - dodała.

Mariusz Frankowski, dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych podkreślał, że przedsiębiorcy - zdając sobie z tego sprawę - szukają na rynku wsparcia finansowego na badania oraz rozwój. - Źródeł finansowania mamy kilka rodzajów w zależności, kto na co chce się zdecydować. Fundusze fundusze venture capital czy inżynierii finansowej mają ten walor, że są szybsze od formy dotacyjnej, która ma sporo ograniczeń wynikających z uregulowań na poziomie Komisji Europejskiej - powiedział Frankowski.