Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

Optimusy 2018 – wręczone!

Pracodawcy RP po raz kolejny wręczyli Optimusy – w tym roku zdobyli je Andżelika Cieślowska, Jerzy Górzyński, Nikodem Iskra, Janusz Michalak, Piotr Warczyński oraz Tomasz Zaboklicki.

Optimusy to nagroda dla osób najbardziej zasłużonych dla rozwoju Pracodawców RP. Mogą je otrzymać także osoby i instytucje, które swoją działalnością wybitnie przysłużyły się rozwojowi przedsiębiorczości i poprawie warunków funkcjonowania biznesu w Polsce.

W 2018 roku otrzymali je:

Andżelika Cieślowska, prezes zarządu Doraco sp.z.o.o. – za wieloletnią skuteczną pracę na rzecz środowiska przedsiębiorców, za propagowanie modelu odpowiedzialnego biznesu, za energię i chęć dzielenia się bogatym doświadczeniem.

Jerzy Górzyński – za stworzenie ponad ćwierć wieku temu dzisiejszych Pracodawców Pomorza i Kujaw, za budowanie początków dialogu społecznego w Polsce.

Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA – za poszukiwanie i wprowadzanie unikalnych rozwiązań biznesowych, za skuteczne reprezentowanie branży budowlanej na forum publicznym. Nagrodę w imieniu laureata odebrała Wiceprezes Murapolu i Wiceprezydent Pracodawców RP Iwona Sroka.

Janusz Michalak, prezes zarządu Termedia sp.z.o.o. – za pasję widoczną w dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwie działającym na ważnym dla pracodawców rynku wydawnictw medycznych.

Dr n. med. Piotr Warczyński – za profesjonalizm i merytoryczne podejście do zmian organizacji ochrony zdrowia, za szanowanie zasad dialogu.

Tomasz Zaboklicki – za profesjonalne działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, za niebagatelny udział w rozwoju organizacji Pracodawców RP jako jej Wiceprezydent.

Dziękując laureatom, Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski zaznaczył, że polska gospodarka tak samo jak rok temu wciąż wymaga jak najszybszego uwolnienia potencjału przedsiębiorczości – który wciąż jest ograniczany przez zbędną biurokrację i złej jakości legislację.

– Gdzie będziemy szukać przyszłorocznych Optimusów? W tych samych obszarach: uwolnienia przedsiębiorczości przy zachowaniu zasad konsultacji społecznych – podkreślił Malinowski.