Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

Open Eyes Economy Summit po raz trzeci w Krakowie

Już dziś i jutro w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się trzecia edycja kongresu Open Eyes Economy Summit. Tworzy go około 100 firm i instytucji, ponad 170 mówców z całego świata oraz 2000 gości z ponad 20 krajów! Wszystko po to, by promować oparte na wartościach społecznych podejście do gospodarki i stworzyć miejsce wymiany myśli i doświadczeń. Pracodawcy RP są współorganizatorem wydarzenia.

Kongres Open Eyes Economy Summit to okazja do podsumowania całego roku pracy oraz podzielenia się spostrzeżeniami na temat nowej ekonomii. Głównym założeniem jest organizowanie pracy w taki sposób, by osiąganiu zysków towarzyszyło budowanie zaufania do pracowników i klientów, wspieranie kultury, innowacyjności i ekologii. Najważniejszym elementem tego podejścia do gospodarki są wartości społeczne. Pomysłodawcami wydarzenia są Jerzy Hausner i Mateusz Zmyślony.

OEES składa się z pięciu bloków tematycznych: FIRMA-IDEA, MARKA – KULTURA, MIASTO-IDEA, CZŁOWIEK – PRACA, ŁAD MIĘDZYNARODOWY. Formuła kongresu odzwierciedla jego filozofię – jest otwarta, żywa, dynamiczna. W trakcie wydarzenia trwają potyczki intelektualne, sesje inspiracyjne, pogłębiające oraz sesje specjalne battle points. Można także odwiedzić meeting points – kameralne miejsca, w których uczestnicy kongresu mogą zadać pytania wybranemu prelegentowi. Wśród uczestników nie zabraknie znanych nazwisk i wybitnych osobistości. Będą to m.in.: prof. dr hab. Jerzy Bralczyk, prof. Zhu Wenyi, Janina Ochojska, Robert Biedroń, David Černý, Ian Brzezinski, Luca Jahier.

Open Eyes Economy Summit powstał po to, aby poddać rewizji ugruntowane przekonania ekonomiczne i praktyki gospodarcze. Od lat idea ekonomii otwartych oczu jest mi bliska. Nadszedł czas, aby nie tylko o niej rozmawiać, ale również wcielać ją w życie. Podczas całorocznego procesu, który obejmuje liczne konferencje, sesje, seminaria i kończy się kongresem, szukamy odpowiedzi na trudne pytania, podsuwamy rozwiązania i inspirujemy – mówi prof. dr hab. Jerzy Hausner, przewodniczący Rady Programowej OEES.

– We współczesnym świecie, Europie i Polsce brakuje miejsca i czasu na złapanie dystansu do męczącej i często przyjmowanej bezrefleksyjnie rzeczywistości. Braki te nadrabiamy podczas Open Eyes Economy Summit. To okazja do dyskusji na temat etyki hodowli przemysłowej zwierząt, sensu wycinki drzew, a także szansa na bezpośrednią rozmowę z autorytetami, profesorami, aktywistami i politykami z całego świata – dodaje Mateusz Zmyślony, dyrektor kreatywny i współtwórca OEES.

Oprócz samego szczytu zorganizowano również Open Eyes Festival, skupiający się na projektach artystycznych. W tym roku intelektualne debaty urozmaicą: wystawy Franciszka Bunscha – „Przestrzeń dla Sztuki”, spektakl Art Color Ballet „Bursztynowe drzewo”, koncert Mów spokojniej – Zagajewski & Pawlik, a także happening i wystawa krakowskiej artystki Cecylii Malik „Artysta zmienia świat” oraz wystawa fotografii Ryszarda Horowitza.

Wśród panelistów znajdą się także eksperci i przedstawiciele firm członkowskich Pracodawców RP oraz Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego,  do którego należy Organizacja.


20.11.

10:30-10:55

rEUnaissance: Dare a Sustainable Europe

Luca Jahier – Przewodniczący Europejskiego Komitetu Ekonomicznego-Społecznego


12:15-13:45

Sesja specjalna: Czy Pracownicze Plany Kapitałowe to naprawdę to samo co Pomnażanie Pieniędzy Kowalskiego?

Piotr Kamiński – Wiceprezydent, Pracodawcy RP


15:45-15:55

Prezentacja raportu 'Czego nie zauważyliśmy w finansach w ostatnich latach?'

Marek Bosak – Dyrektor ds. Komunikacji, Vivus Finance sp. z o.o.


15:45-17:15

Sesja pogłębiająca: Emerytura bez pracy? Jakie państwo dobrobytu można obiecać młodym?

Julia Patorska – Lider Zespołu Analiz Ekonomicznych, Deloitte, Przewodnicząca Rady Towarzystwa Ekonomistów Polskich


21.11.

12:20-12:40

Could European SMEs Well Become the Key Drivers for 'high quality jobs'?

Jacek Krawczyk – przewodniczący Grupy Pracodawców w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym

12:40 -14.10

Sesja inspiracyjna: Pokolenie X,Y,Z… i co dalej? – czyli o tym jak określać cele i zarządzać zmiennymi oczekiwaniami pracowników

dr inż. Rafał Hrynyk – Regulatory & Governmental Specialist, Safety & Graphics Business Group, 3M Poland

15:00 - 16:30

Sesja pogłębiająca: Prawo pracy – wolność czy równość?

dr hab. Monika Gładoch, prof. UKSW – Doradca Prezydenta Pracodawców RP 


Bilety można nabyć przez stronę www.oees.pl

Akredytacje dziennikarskie dostępne pod adresem: media@oees.pl

Open Eyes Economy Summit odbywa się w Krakowie od 2016 roku i gromadzi wybitne osobistości ze świata nauki, ekonomii, kultury. To kongres poświęcony ekonomii opartej na wartościach społecznych. W tym roku odbędzie się 20–21 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Miastem Gospodarzem trzeciej edycji OEES jest Miasto Kraków, a Partnerem Głównym Województwo Małopolskie. Głównym patronem medialnym wydarzenia jest „Dziennik Gazeta Prawna”.