Zapis webinarium „Praca zdalna a płeć. Czy homeoffice jest równościowy?”


Czy praca zdalna ma inny wpływ na kobiety niż na mężczyzn? Jak tworzyć równościowe miejsce pracy w warunkach pracy zdalnej? Jakie są oczekiwania wobec kobiet i mężczyzn w kontekście pracy zdalnej? Jaki jest wpływ pracy zdalnej na ich psychikę? Jak radzić sobie z kosztami emocjonalnymi pracy zdalnej?

Odpowiedzi między innymi na te pytania dostarczyło bezpłatne, otwarte webinarium „Praca zdalna a płeć - czy homeoffice jest równościowy i jakie ma konsekwencje dla kobiet i mężczyzn?”, które odbyło się w środę 31 marca o godz. 12:00. Eksperci omówili temat w oparciu o doświadczenia projektu Pracodawców RP „Praca zdalna 2.0” - największego przeprowadzonego dotychczas w naszym kraju badania na temat pracy zdalnej w warunkach pandemii.

Eksperci:

  • Agnieszka Kłos-Siddiqui - Prezes Zarządu Provident Polska S. A., członek Rady Pracodawców RP, przewodnicząca platformy 'Kierunek - Kobieta Biznesu'
  • Agnieszka Fal-Dutra Santos - Dyrektorka programów w Global Network of Women Peacebuilders
  • Elżbieta Grabarczyk - psycholog, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień i mediatorka


Moderator: Agata Swornowska - założycielka i CEO agencji Grupa ArteMis


Dyskusja dotyczyła dwóch podstawowych aspektów problemu:

  • Analizy kwestii, czy praca zdalna ma inny wpływ na kobiety niż na mężczyzn.
  • Uwarunkowań, które pracodawcy powinni wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o kontynuacji pracy zdalnej - tak, by po COVID-19 tworzyć równościowe miejsce pracy w warunkach pracy zdalnej.


Webinarium jest częścią cyklu wydarzeń poświęconych rekomendacjom projektu „Praca zdalna 2.0'.