Zapraszamy na webinar "Polski ład – praktyczne wskazówki dla pracodawców"

Szanowni Państwo!

Zapraszamy na otwarty, bezpłatny webinar "Polski ład – praktyczne wskazówki dla pracodawców", organizowany we współpracy z Instytutem Emerytalnym.

Webinar odbędzie się w piątek 19 listopada, o godz. 10:00. Uczestnictwo wymaga rejestracji na platformie ClickMeeting. Rejestracja jest dostępna tutaj.


Celem webinarium jest przybliżenie zmian w obszarze składek i podatków jakie zostaną wprowadzone od 1 stycznia 2022 roku. Prelegenci w przystępny sposób przedstawią jakie obowiązki nałożone zostaną na pracodawców oraz w jaki sposób obliczyć wysokość wynagrodzenia pracowników zatrudnionych w organizacjach.

Prelegenci:

  • Dr Antoni Kolek - Prezes Zarządu Instytutu Emerytalnego Sp. z o. o. Of counsel w Kancelarii Wojewódka i Wspólnicy Sp.k. Doktor nauk społecznych. Pracownik naukowy realizujący działalność dydaktyczną. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z ubezpieczeniami społecznymi. Posiada doświadczenie w zarządzaniu w administracji publicznej.
  • Oskar Sobolewski - Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspert Instytutu Emerytalnego. Autor licznych publikacji dotyczących zagadnień systemu emerytalnego, aktywny komentator prasowy. Doktorant Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Agenda:

  1. Zmiany w obszarze składki zdrowotnej
  2. Nowe zasady opodatkowania wynagrodzenia pracowników
  3. Zasady obliczania ulgi dla klasy średniej
  4. Nowe ulgi dla podatników
  5. Obowiązki administracyjne płatników, na które należy się przygotować

 W trakcie webinarium możliwe będzie zadawanie pytań na czacie.

Serdecznie zapraszamy!