Zapraszamy na webinar "Polski ład - jakie przepisy stosować, aby nie narazić się na sankcje?"

Szanowni Państwo!

Zapraszamy na otwarty, bezpłatny webinar "Polski ład - jakie przepisy stosować, aby nie narazić się na sankcje?", organizowany we współpracy z Instytutem Emerytalnym.

Webinar odbędzie się w czwartek, 27 stycznia, o godz. 10:00. 

Uczestnictwo wymaga rejestracji na platformie ClickMeeting. Rejestracja jest dostępna tutaj.

Tzw. Polski ład wprowadził nowe zasady obliczania wynagrodzeń. Pracownicy, zleceniobiorcy oraz samozatrudnieni odczuli już konsekwencje braku możliwości odliczenia składki zdrowotnej od podatku. Wiele osób odczuło także skutki niezłożenia dokumentu PIT-2, a inni doświadczyli zastosowania ulgi dla klasy średniej przy wypłacie wynagrodzenia. Skalę zamieszania związanego z wypłatą wynagrodzeń podsyciło Rozporządzenie z 7 stycznia, którego efekty mogą być dla wielu podatników zgubne. O tym jak poradzić sobie z obliczaniem wynagrodzeń po Polskim ładzie oraz jak korzystać, a nie tracić na zmianach, a także w jaki sposób zakomunikować pracownikom ich prawa i obowiązki opowiedzą dr Antoni Kolek oraz Oskar Sobolewski.

Prelegenci:

  • Dr Antoni Kolek - Prezes Zarządu Instytutu Emerytalnego Sp. z o. o. Of counsel w Kancelarii Wojewódka i Wspólnicy Sp.k. Doktor nauk społecznych. Pracownik naukowy realizujący działalność dydaktyczną. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z ubezpieczeniami społecznymi. Posiada doświadczenie w zarządzaniu w administracji publicznej.
  • Oskar Sobolewski - Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspert Instytutu Emerytalnego. Autor licznych publikacji dotyczących zagadnień systemu emerytalnego, aktywny komentator prasowy. Doktorant Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Agenda:

1. Założenia Polskiego ładu

2. Praktyczne informacje o rozliczeniach wynagrodzeń

3. Kto zyskał, a kto stracił na Polskim ładzie?

4. Jakie akty prawne stosować aby nie być stratnym na zmianach?


W trakcie webinarium możliwe będzie zadawanie pytań na czacie.

Serdecznie zapraszamy!