Zapraszamy na webinar "Czas na ochronę sygnalistów – jak wdrożyć nowe regulacje w trzech krokach?"

Szanowni Państwo!

Zapraszamy na otwarty, bezpłatny webinar "Czas na ochronę sygnalistów – jak wdrożyć nowe regulacje w trzech krokach?'", organizowany we współpracy z EY i Navigator Capital Group.

Webinar odbędzie się w czwartek 31 marca, o godz. 11:00. Uczestnictwo wymaga rejestracji na platformie ClickMeeting. Rejestracja jest dostępna tutaj.

Celem webinarium jest przedstawienie praktycznej wiedzy, dzięki której będzie można przygotować organizację na nowe regulacje dotyczące ochrony sygnalistów. Spotkanie, w którym udział wezmą eksperci z Zespołu Zarządzania Ryzykiem Nadużyć EY, podzielone będzie na trzy bloki - dziś, jutro, pojutrze, opisujące kroki, które warto rozważyć w odpowiedniej perspektywie czasowej.

Spotkanie prowadzone będzie w oparciu o praktyczne przykłady i rozwiązania, w tym system EY Virtual Compliance Officer – autorskie rozwiązanie EY, umożliwiające przyjmowanie i obsługę zgłoszeń od sygnalistów, oparte o bezpieczną infrastrukturę chmurową Microsoft Azure.

Prelegenci:

  • Jarosław Grzegorz – Associate Partner w Dziale Zarządzania Ryzykiem Nadużyć EY Polska
  • Wojciech Niezgodziński – Starszy Menedżer w Dziale Zarządzania Ryzykiem Nadużyć EY Polska, ekspert z zakresu przeciwdziałania korupcji i compliance
  • Paweł Stadnik – Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Navigator Capital Group

Agenda:

KROK I. Dziś – Spotkanie rozpoczniemy od przedstawienia planowanych zmian legislacyjnych i wymogów Dyrektywy o ochronie sygnalistów.

Dowiedz się czy i kiedy obejmą Cię nowe przepisy, ile czasu będziesz miał na wdrożenie i jakie wymagania regulacyjne będzie musiała spełnić Twoja organizacja? Jeśli Twoja firma ma już istniejące rozwiązania, sprawdź co będzie wymagało modyfikacji lub uzupełnienia? Dowiedz się z jakimi wyzwaniami mierzą się firmy?

KROK II. Jutro – Ta część spotkania poświęcimy praktycznym aspektom wdrożenia nowych regulacji – na poziomie technicznym i organizacyjnym.

Na tym etapie powinieneś podjąć decyzję w zakresie kanałów przekazywania zgłoszeń, zakresu przedmiotowego, ustanowienia odpowiedzialności oraz przypisania zasobów. Zastanów się także jak nowe rozwiązania będą funkcjonowały z perspektywy ochrony danych osobowych i jak praktycznie zapewnić ochronę sygnaliście, tak by nie narazić zarządu na sankcje.

KROK III. Pojutrze – Ten blok poświęcony będzie sytuacji po wdrożeniu wymaganych prawem rozwiązań.

Zastanów się, co zrobisz z pierwszym zgłoszeniem? Kto i w jakim trybie się nim zajmie? Jak przekażesz sygnaliście obowiązkowe informacje zwrotne? Jakie działania podejmiesz, żeby zweryfikować zgłoszenie i jak udokumentujesz proces by dowieźć wymaganej należytej staranności?

W trakcie webinarium możliwe będzie zadawanie pytań na czacie.

Serdecznie zapraszamy!