Zapis webinarium „Ulgi podatkowe dla innowacyjnych rozwiązań (Ulga na robotyzację, IP BOX, B+R, Fundusz inwestycyjny)"

Polecamy zapis webinarium „Ulgi podatkowe dla innowacyjnych rozwiązań (Ulga na robotyzację, IP BOX, B+R, Fundusz inwestycyjny)'.


Eksperci:

  • Marta Olewińska - starszy konsultant w departamencie podatków Mariański Group. Zajmuje się bieżącą obsługą prawno-podatkową. Odpowiada za przygotowanie opinii oraz ekspertyz. Posiada doświadczenie zawodowe związane z obsługą i doradztwem podatkowym dla podmiotów krajowych, w tym podmiotów prowadzących działalność w specjalnych strefach ekonomicznych. Specjalizuje się w prawie podatkowym, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu podatków dochodowych. Obsługuje klientów w postępowaniach przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi.
  • Konrad Dura - doradca podatkowy, dyrektor departamentu podatków Mariański Group. Zajmuje się bieżącą obsługą podatkową podmiotów z branży małych i średnich przedsiębiorstw, w szczególności w zakresie podatków bezpośrednich oraz podatku VAT. Posiada bogate doświadczenie w dziedzinie restrukturyzacji przedsiębiorstw krajowych i transgranicznych, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z unikaniem międzynarodowego podwójnego opodatkowania, a także w reprezentacji podatników w trakcie sporów toczących się przed organami podatkowymi, skarbowymi i sądami administracyjnymi. Autor i współautor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego.


Co wiadomo o planowanych przepisach motywujących firmy do inwestycji?

Zarówno funkcjonująca od 2016 roku ulga na prace badawczo rozwojowe - ulga B+R, oraz nieco późniejsza, bo działająca od 2019 roku - ulga IP BOX, pozwalają na korzystne opodatkowanie działalności innowacyjnej. Ministerstwo Finansów od 2021 r. planuje jednak kilka dodatkowych ulepszeń w zakresie ulg i preferencji podatkowych, mających wesprzeć podatników przy wprowadzaniu nowych rozwiązań.

Podczas webinarium przedstawimy planowane kierunki zmian w zakresie podatkowego wsparcia innowacyjności przedsiębiorstw. Postaramy się odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania co do zastosowania obowiązujących ulg dotyczących działalności badawczo rozwojowej:

Omówimy mechanizm rozliczania ulgi B+R, a także jednoczesne stosowanie ulgi na działalność badawczą-rozwojową oraz ulgi IP Box. Przedstawimy zakres planowanych zmian, m.in.: ulgę na robotyzację czy fundusz inwestycyjny.


Kolejne webinaria w ramach cyklu (godziny i szczegóły podamy wkrótce):

  • 26.11 Budując dla pokoleń – jak zadbać o przyszłość Twojej firmy i rodziny
  • 3.12 Ustawa o polskich fundacjach rodzinnych – przełomowe rozwiązanie dla polskich firm rodzinnych
  • 10.12 Procedury compliance w firmie – przeciwdziałanie praniu pieniędzy i ochrona sygnalistów
  • 17.12 Ochrona członków zarządu i menedżerów