Zapis webinarium „Nowe obowiązki podatkowe a typowanie do kontroli – jak się do niej przygotować?"

Polecamy zapis webinarium „Nowe obowiązki podatkowe a typowanie do kontroli – jak się do niej przygotować?' z udziałem Adama Mariańskiego - najlepszego doradcy podatkowego w Polsce w podatku dochodowym wg rankingu „Rzeczpospolitej” (2019, 2020), profesora w Katedrze Prawa Podatkowego Uniwersytetu Łódzkiego.Agenda:

 1. Jakimi narzędziami dysponują organy podatkowe
 2. Kiedy i w jakich przypadkach można wszcząć kontrolę
 3. Jaki organ może nas kontrolować i w jakim celu
 4. Nowe obowiązki podatkowe
 5. Typowanie do kontroli
 6. Obszary kontroli
 7. Co zrobić, jak się przygotować do kontroli

Prelegenci

Adam Mariański – doradca podatkowy, adwokat, profesor w Katedrze Prawa Podatkowego Uniwersytetu Łódzkiego. Partner Zarządzający w Mariański Group. Najlepszy doradca podatkowy w Polsce w podatku dochodowym wg rankingu „Rzeczpospolitej” (2019; 2020). Członek rady nadzorczej polskiego oddziału International Fiscal Association (IFA) oraz Europejskiego Stowarzyszenia Profesorów Prawa Podatkowego (EATLP). Prezes Stowarzyszenia Polskich Firm Rodzinnych. Zarządza zespołem doświadczonych ekspertów z zakresu prawa, podatków i ekonomii. Uczestniczy w procedurach legislacyjnych, dotyczących prawa podatkowego. Opracowuje dla przedsiębiorców rodzinnych i wdraża plany sukcesji, konstytucje rodzinne oraz wyspecjalizowane instrumenty planowania spadkowego, w tym instrumenty o charakterze międzynarodowym, trusty czy fundacje. Uznany i powszechnie rozpoznawalny ekspert z zakresu prawa podatkowego, uczestniczy w wielu projektach zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa przedsiębiorców. Przedsiębiorcy szczególnie cenią jego eksperckie opinie podatkowe.

Konrad Dura – doradca podatkowy. Menedżer w Departamencie Podatków w Mariański Group. Zajmuje się bieżącą obsługą podatkową podmiotów z branży małych i średnich przedsiębiorstw, w szczególności w zakresie podatków bezpośrednich oraz podatku VAT. Posiada bogate doświadczenie w dziedzinie restrukturyzacji przedsiębiorstw krajowych i transgranicznych, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z unikaniem międzynarodowego podwójnego opodatkowania, a także w reprezentacji podatników w trakcie sporów toczących się przed organami podatkowymi, skarbowymi i sądami administracyjnymi. Autor i współautor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego.

Kolejne webinaria w ramach cyklu (godziny i szczegóły podamy wkrótce):

 • 19.11 Ulgi podatkowe dla innowacyjnych rozwiązań (ulga na robotyzację, IP BOX, B+R, Fundusz inwestycyjny)
 • 26.11 Budując dla pokoleń – jak zadbać o przyszłość Twojej firmy i rodziny
 • 3.12 Ustawa o polskich fundacjach rodzinnych – przełomowe rozwiązanie dla polskich firm rodzinnych
 • 10.12 Procedury compliance w firmie – przeciwdziałanie praniu pieniędzy i ochrona sygnalistów
 • 17.12 Ochrona członków zarządu i menedżerów 

Zapisy webinariów udostępniamy na kanale Pracodawców RP w serwisie YouTube.