Szkolenia z ZUS: Zmiany od 1.01.22 dot. świadczeń pieniężnych z ZUS w razie choroby i macierzyństwa

Szanowni Państwo!

Zapraszamy na otwarte, bezpłatne webinarium pt. "Zmiany od 1.01.2022 r. w ustawie z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa", przygotowane przez Pracodawców RP we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Szkolenie odbędzie się w środę, 26 stycznia, o godz. 10:00. Uczestnictwo wymaga rejestracji na platformie ClickMeeting. Rejestracja jest dostępna tutaj.

Webinar poprowadzi:

 • Anna Jóskowska, Zastępca naczelnika Wydziału Zasiłków w II Oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie. Doświadczenie i wiedzę zdobywała na różnych stanowiskach, począwszy od pracownika opracowującego wnioski o świadczenia krótkoterminowe a następnie osoby sprawdzającej i akceptującej obsłużone wnioski. Obecnie zastępca naczelnika wydziału, osoba z ogromną wiedzą merytoryczną, którą chętnie się dzieli prowadząc szkolenia.
 • Dagmara Gąsior, Zastępca naczelnika Wydziału Zasiłków II Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie. Posiada doświadczenie w różnych obszarach działania Zakładu, m.in. świadczeń emerytalno-rentowych, świadczeń krótkoterminowych. Specjalista w dziedzinie rozpatrywania prawa do zasiłków z ubezpieczeń społecznych. Obecnie zajmuje stanowisko zastępcy naczelnika Wydziału Zasiłków.

Agenda:

 1. Wprowadzenie
 2. Nabywanie prawa do świadczeń przez osoby podlegające dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu
 3. Zasiłek chorobowy z ubezpieczenia wypadkowego
 4. Prawo do zasiłku chorobowego po ustaniu tytułu ubezpieczenia
 5. Okres zasiłkowy
 6. Wysokość zasiłku chorobowego za okres pobytu w szpitalu
 7. Prawo do zasiłku macierzyńskiego
 8. Ponowne ustalanie podstawy wymiaru zasiłku
 9. Zakończenie


W trakcie webinarium możliwe będzie zadawanie pytań na czacie.

Zapis webinarium będzie dostępy na kanale Pracodawców RP na YouTube.


Serdecznie zapraszamy!