Szkolenia z ZUS: "Podstawa wymiaru zasiłków dla osób, którym zmieniono wymiar czasu pracy na podstawie ustawy o Covid-19"

Szanowni Państwo!

Zapraszamy na otwarte, bezpłatne webinarium pt. 'Podstawa wymiaru zasiłków dla osób, którym zmieniono wymiar czasu pracy na podstawie ustawy o Covid-19'. To kolejne spotkanie z cyklu szkoleń przygotowanych przez Pracodawców RP we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Szkolenie odbędzie się w czwartek, 9 września, o godz. 12:00. Uczestnictwo wymaga rejestracji na platformie ClickMeeting. Rejestracja jest dostępna tutaj.

Spotkanie poprowadzi:

Agnieszka Such, starszy aprobant Wydziału Zasiłków – pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Doświadczenie i wiedzę zdobywała w czasie wieloletniej pracy w Wydziale Zasiłków. Jako pracownik Oddziału prowadziła szkolenia m.in. dla biur rachunkowych o tematyce:

  • „Świadczenia pieniężne z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa”
  • „Zasady przyznawania prawa do urlopu ojcowskiego, urlopu macierzyńskiego i dodatkowego urlopu macierzyńskiego”
  • „Zasady ubiegania się i przyznawania zasiłków z ubezpieczenia społecznego. Wysokość zasiłków, okres przysługiwania, podstawa wymiaru świadczeń. Dokumenty niezbędne do przyznawania i wypłaty zasiłków. Omówienie problemów w wypełnieniu zaświadczeń ZUS Z-3, ZUS Z-3a, ZUS Z-3b”

Podczas szkolenia zostaną omówione następujące zagadnienia:

  • ustalanie podstawy wymiaru świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa przysługujących osobom, którym obniżono wymiar czasu pracy na podstawie art. 15g ustawy o COVID-19
  • ustalanie od 16 grudnia 2020 r. podstawy wymiaru zasiłku chorobowego przysługującego w czasie ciąży i zasiłku macierzyńskiego osobom, którym zmieniono wymiar czasu pracy na podstawie ustawy o COVID-19

W trakcie webinarium możliwe będzie zadawanie pytań na czacie.

Zobacz poprzednie webinary z cyklu na kanale Pracodawców RP w serwisie YouTube.

Zapoznaj się i zarejestruj na pozostałe nadchodzące szkolenia z ZUS!

Cały harmonogram jest dostępny tutaj.

Serdecznie zapraszamy!