Podcast z Radosławem Jarmułą, właścicielem sieci ORANGETHEORY FITNESS

Przychody spadły do zera, koszty pozostały, a nie otrzymaliśmy realnej pomocy – mówi w podcaście Pracodawców RP Radosław Jarmuła, właściciel sieci ORANGETHEORY FITNESS, który pozwał Skarb Państwa. Domaga się odszkodowania za straty poniesione przez jego firmę w czasie przymusowego zamknięcia działalności na czas epidemii. Podkreśla, że instrumenty pomocowe dla firm wykluczały przedsiębiorstwa z branży fitness. 

– Dwukrotnie odmówiono nam subwencji z Polskiego Funduszu Rozwoju. Jeden z zapisów PFR mówi, że na 31 grudnia powinniśmy mieć jednego pracownika zatrudnionego na umowę o pracę. Tak się składa, że branża fitness oparta jest na umowach-zleceniach. Siłą rzeczy na koniec ubiegłego roku nie mieliśmy żadnego pracownika zatrudnionego na umowę o pracę – mówi właściciel ORANGETHEORY FITNESS. – Skoro państwo przyjmuje na siebie rolę opiekuna i mówi, co mamy robić, a czego nie możemy, powinno też oferować realną pomoc – podkreśla.


Zapraszamy do obejrzenia audycji i zadawania naszym ekspertom pytań pod adresem komunikacja@pracodawcyrp.pl. Postaramy się odpowiedzieć na nie w następnych nagraniach.