Jak przygotować się na zmiany podatkowe w 2021 r.? Cykl webinariów podatkowych Pracodawców RP

W 2021 r. przedsiębiorców czekają liczne zmiany w przepisach podatkowych. Wychodząc na przeciw potrzebom firm, Pracodawcy RP i kancelaria Mariański Group przygotowali cykl otwartych, bezpłatnych webinariów, na których uznani eksperci omówią najważniejsze nowe regulacje, jakie czekają biznes w nowym roku. Wyjaśnią też, jak budować firmy i fundacje rodzinne. Zapraszamy co czwartek od 29 października do 3 grudnia.

Już  29 października o godz. 10 webinarium z udziałem Adama Mariańskiego - najlepszego doradcy podatkowego w Polsce w podatku dochodowym wg rankingu „Rzeczpospolitej” (2019, 2020), profesora w Katedrze Prawa Podatkowego Uniwersytetu Łódzkiego.


Opodatkowanie spółek komandytowych i jawnych podatkiem CIT – jak się przygotować na nadchodzące tornado?

29 października, godz. 10.00


Webinarium odbędzie się na platformie ClickMeeting, udział wymaga rejestracji. Formularz rejestracyjny jest dostępny tutaj.

Ministerstwo Finansów planuje objąć podatkiem CIT spółki komandytowe oraz spółki jawne. Choć wejście tych zmian planowane jest na maj 2021 r. już dziś warto się im przyjrzeć i poznać konsekwencje, jakie niosą one dla Twojego biznesu.

Czy istnieją możliwości przeciwdziałania skutkom planowanych zmian? A jeśli tak, to jakie? Tego wszystkiego dowiesz się na seminarium, w trakcie którego omówimy projektowane zmiany.

Agenda:

1) Spółka komandytowa podatnikiem CIT, a spółka jawna, o ile…

2) Koniec z liniowym rozliczeniem zysku spółki komandytowej i spółki jawnej.

3) W jaki sposób będzie rozliczany dochód spółki komandytowej i spółki jawnej?

4) Zysk spółki komandytowej i spółki jawnej jak dywidenda – ile wyniesie efektywnie podatek?

5) Co ze stratami wspólników spółki komandytowej i spółki jawnej?

6) Opodatkowanie spółki komandytowej i spółki jawnej na tle innych spółek – porównanie.

7) Czy jeszcze jest czas na restrukturyzację?

Prelegenci

Adam Mariański – doradca podatkowy, adwokat; Profesor w Katedrze Prawa Podatkowego Uniwersytetu Łódzkiego. Partner Zarządzający w Mariański Group. Najlepszy doradca podatkowy w Polsce w podatku dochodowym wg rankingu „Rzeczpospolitej” (2019; 2020). Członek rady nadzorczej polskiego oddziału International Fiscal Association (IFA) oraz Europejskiego Stowarzyszenia Profesorów Prawa Podatkowego (EATLP). Prezes Stowarzyszenia Polskich Firm Rodzinnych. 

Zarządza zespołem doświadczonych ekspertów z zakresu prawa, podatków i ekonomii. Uczestniczy w procedurach legislacyjnych, dotyczących prawa podatkowego. Opracowuje dla przedsiębiorców rodzinnych i wdraża plany sukcesji, konstytucje rodzinne oraz wyspecjalizowane instrumenty planowania spadkowego, w tym instrumenty o charakterze międzynarodowym, trusty czy fundacje.

Uznany i powszechnie rozpoznawalny ekspert z zakresu prawa podatkowego, uczestniczy w wielu projektach zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa przedsiębiorców. Przedsiębiorcy szczególnie cenią jego eksperckie opinie podatkowe.

Konrad Dura – doradca podatkowy. Menedżer w Departamencie Podatków w Mariański Group. Zajmuje się bieżącą obsługą podatkową podmiotów z branży małych i średnich przedsiębiorstw, 

w szczególności w zakresie podatków bezpośrednich oraz podatku VAT. Posiada bogate doświadczenie w dziedzinie restrukturyzacji przedsiębiorstw krajowych i transgranicznych, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z unikaniem międzynarodowego podwójnego opodatkowania, a także w reprezentacji podatników w trakcie sporów toczących się przed organami podatkowymi, skarbowymi i sądami administracyjnymi. Autor i współautor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego.

Kolejne webinaria w ramach cyklu (godziny i szczegóły podamy wkrótce):

  • 5.11 Podatek estoński i fundusz inwestycyjny – nowe rozwiązania dla MŚP
  • 12.11 Nowe obowiązki podatkowe a typowanie do kontroli – jak się do niej przygotować?
  • 19.11 Ulgi podatkowe dla innowacyjnych rozwiązań (ulga na robotyzację, IP BOX, B+R, Fundusz inwestycyjny)
  • 26.11 Budując dla pokoleń – jak zadbać o przyszłość Twojej firmy i rodziny
  • 3.12 Ustawa o polskich fundacjach rodzinnych – przełomowe rozwiązanie dla polskich firm rodzinnych
  • 10.12 Procedury compliance w firmie – przeciwdziałanie praniu pieniędzy i ochrona sygnalistów
  • 17.12 Ochrona członków zarządu i menedżerów 

Zapisy webinariów będą dostępne na kanale Pracodawców RP w serwisie YouTube.