Ukraina

DZIAŁANIA PRACODAWCÓW RP W ZWIĄZKU Z OBECNĄ SYTUACJĄ W UKRAINIE


1. ZGŁASZANIE POTRZEB W ZAKRESIE POMOCY DLA OBYWATELI UKRAIŃSKICH I NA RZECZ UKRAINY 

Pracodawcy RP utworzyli specjalny adres e-mail: pomocdlaukrainy@pracodawcyrp.pl, na który:

  • mogą Państwo przekazywać deklaracje pomocy, jaką są Państwo w stanie za naszym pośrednictwem zapewnić – tj. środki opatrunkowe, opaski uciskowe, antyseptyki na rany, środki na zatrzymanie krwawienia, bielizna medyczna, duże pieluchy, apteczki, artykuły higieniczne, witaminy dla dzieci i – w miarę możliwości – leki przeciwbólowe, antybiotyki, substytuty krwi, etc.
  • można kierować informacje o osobach potrzebujących pomocy, a także o innym zapotrzebowaniu w zakresie organizacji pobytu i zatrudnienia dla obywateli Ukrainy


2. ZBIÓRKA PIENIĘŻNA 

POMOC DLA UKRAINY – SIEPOMAGA.PL

Jako Pracodawcy RP, Corporate Connections, BNI Polska, Polska Rada Biznesu oraz Puls Biznesu połączyliśmy siły i razem z Fundacją Siepomaga założyliśmy zbiórkę na wsparcie dotkniętej wojną Ukrainy.

Pozyskane środki będą przeznaczone w pierwszej kolejności na pomoc dla poszkodowanych w Ukrainie oraz dla obywateli Ukrainy w Polsce. Jesteśmy w stałym kontakcie z organizacjami pomocowymi działającymi na rzecz Ukrainy, które zgłoszą się do nas z prośbą o wsparcie. Liczy się każda kwota.

Wpłaty na pomoc Ukrainie można kierować na konta:

w PLN

IBAN: PL75 2490 1028 3587 1000 0018 8938

BIC/SWIFT: ALBPPLPW

Tytuł przelewu: "Darowizna na pomoc Ukrainie"

w EURO

IBAN: PL 27 2490 0005 0000 4600 6621 5632

BIC/SWIFT: ALBPPLPW

Tytuł przelewu: "Darowizna na pomoc Ukrainie"

w USD

IBAN: PL 02 2490 0005 0000 4600 2634 0061

BIC/SWIFT: ALBPPLPW

Tytuł przelewu: "Darowizna na pomoc Ukrainie"

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/przedsiebiorcy-ukrainie 


3. ZAPEWNIENIE MIEJSC PRACY 

Jeśli dysponują Państwo wolnymi miejscami pracy (szczególnie dla kobiet, gdyż obecnie z Ukrainy do Polski przybywają głównie kobiety z dziećmi), prosimy o kontakt z panią Kingą Marczak:

tel.: +48 574 240 390, e-mail: k.marczak@pracodawcyrp.pl

Pomożemy Państwu w dopełnieniu wszelkich kwestii technicznych związanych z połączeniem konkretnego pracodawcy z pracownikiem. Oczywiście będziemy też wdzięczni za informację o wszystkich innych formach pomocy, np. związanych z zakwaterowaniem, które są Państwo w stanie zapewnić. Ta pomoc trafi dokładnie tam, gdzie powinna.


4. OPIEKA PRAWNA W ZAKRESIE ORGANIZACJI POBYTU 

Pracodawcy RP zawarli również porozumienie o współpracy z Naczelną Radą Adwokacką.

Oferujemy wsparcie przybywającym do Polski obywatelom Ukrainy w zakresie pomocy prawnej, legalizacji dokumentów i zatrudnienia oraz organizacji pobytu w naszym kraju.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy związanej z kwestiami prawnymi, prosimy o kontakt pod adresem e-mail: pomocdlaukrainy@pracodawcyrp.pl


5. INFOLINIA DLA OBYWATELI UKRAINY

Przekazujemy również informację, że w celu sprawnego zapewnienia pomocy dla potrzebujących obywateli Ukrainy, przy wsparciu jednej z naszych firm członkowskich, uruchomiliśmy infolinię, która jest dostępna dla potrzebujących 24/7. Wystarczy zadzwonić na numer +48 730 250 670, aby otrzymać pomoc i niezbędne informacje (w języku polskim i ukraińskim).


6. POSZUKUJEMY TŁUMACZY POLSKO-UKRAIŃSKICH

Wszyscy chętni proszeni są o zgłaszanie się na adres: pomocdlaukrainy@pracodawcyrp.pl


Więcej szczegółów będziemy Państwu przekazywać w kolejnych komunikatach. Bardzo dziękujemy, że możemy na Państwa liczyć.