Platforma ds. Funduszy Europejskich – Przewodniczący: Mirosław Ślachciak

Członek Rady Pracodawców RP

Prezes Pracodawców Pomorza i Kujaw, Prezes Zarządu Domik Sp. z o.o.

W latach 2003-2021 Wiceprezydent Pracodawców RP. Jest absolwentem Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy, ukończył kierunek telekomunikacja. W 1995 roku został członkiem Pracodawców Pomorza i Kujaw (dawniej Kujawsko – Pomorskiego Związku Pracodawców i Przedsiębiorców), zaś w roku 1997 jego wiceprezesem.

Od 25 lat jest związany z prywatnym biznesem i z powodzeniem od 1984 roku działa w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i metalu. W roku 1993 przekształcił firmę DOMIK w Spółkę z o.o. i jest do dnia dzisiejszego jej właścicielem oraz prezesem Zarządu. Natomiast od 2003 roku jest inwestorem strategicznym – posiada 80 % przedsiębiorstwa PHT BRDA Sp. z o.o. i jednocześnie przewodniczącym rady nadzorczej tej firmy.

Mirosław Ślachciak z wielkim zaangażowaniem uczestniczy w promowaniu polskiej produkcji na rynkach zagranicznych, jak również działa aktywnie na rzecz rozwoju całego regionalnego biznesu. Działa również charytatywnie na szeroką skalę wspierając organizacje sportowe, zajęcia dla dzieci i młodzieży, hospicjum, akcje organizowane na rzecz niepełnosprawnych oraz wszelkie inicjatywy kulturalne w regionie kujawsko - pomorskim. Poza biznesem, który jest jego główną drogą życiową, jego pasją są również narty oraz polowanie.

Powrót