Michał Mierzejewski

Członek Rady Pracodawców RP

Prezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie

Michał Mierzejewski, prawnik, absolwent wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

W latach 2011-2021 Wiceprezydent Pracodawców RP. Z Philip Morris Polska związany od 2004 roku. Przed objęciem obecnego stanowiska był Członkiem Zarządu oraz Dyrektorem ds. Korporacyjnych. Od 2013 roku odpowiadał również za kraje bałtyckie (Litwa, Łotwa i Estonia).

Michał Mierzejewski jest jednym z najbardziej doświadczonych menadżerów w globalnych strukturach Philip Morris International. Ceni skuteczność, wyróżnia go umiejętność znajdowania innowacyjnych rozwiązań w różnych aspektach biznesowych oraz zaangażowanie w rozwój swoich współpracowników. Ma analityczny sposób myślenia, szeroką perspektywę i świetnie rozumie potrzeby zmieniającej się branży, co czyni go idealnym liderem na czas transformacji, którą aktualnie przechodzi firma stawiając na przyszłość bez dymu – do 2025 roku połowa globalnych przychodów ma pochodzić z produktów o potencjale mniejszej szkodliwości niż papierosy, czyli z tzw. produktów bezdymnych.

Zanim Michał Mierzejewski dołączył do branży tytoniowej pracował m.in. jako prawnik w Rządowym Centrum Studiów Strategicznych, następnie pełnił funkcję dyrektora Departamentu Inwestycji Zagranicznych w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiZ), gdzie zajmował się wprowadzaniem i negocjowaniem największych projektów inwestycji zagranicznych w kraju.


Powrót