Agnieszka Grzybowska-Zalewska

Członek Rady Pracodawców RP, Przewodniczący Platformy Farmaceutycznej

Prezes Zarządu Sanofi Sp. z o.o.

Od ponad 20 lat jest obecna w innowacyjnej branży farmaceutycznej. Swoją pracę rozpoczęła w 1998 roku na stanowisku przedstawiciela medycznego w firmie Janssen-Cilag, przechodząc przez kolejne szczeble kariery w firmie Genzyme. W latach 2013-2021 pełniła funkcję Dyrektor Generalnej Sanofi Genzyme w Polsce, a obecnie w roli Prezesa Zarządu Sanofi w Polsce.

Na początku 2023 roku objęła również funkcję Wiceprezesa, a od czerwca 2023 roku Prezesa Zarządu Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA. Przewodniczy gremium Platformy Farmaceutycznej Pracodawców RP.

Agnieszka Grzybowska-Zalewska jest absolwentką Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziału Farmacji Akademii Medycznej w Gdańsku. Jest prekursorem działań w zakresie chorób rzadkich, walcząc o upowszechnianie i rozszerzanie dostępu pacjentów do leczenia nie tylko w tym obszarze, ale również w zakresie onkologii, kariologii, diabetologii, neurologii i wielu innych. Życiową pasją Agnieszki jest nurkowanie i kitesurfing, uwielbia jogę oraz dalekie podróże z mężem i najbliższymi przyjaciółmi.


Powrót