Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

Branża chemiczna

BASF Polska

Rząd powinien wdrożyć rekomendacje Komisji Europejskiej, m.in.:

1) wprowadzenie, w porozumieniu z władzami państw sąsiadujących, separacji ruchu pojazdów wykonujących transport drogowy lub przewożących kierowców od ruchu samochodów osobowych.

2) rozdawanie kart lokalizacyjnych jeszcze po stronie państwa sąsiadującego w odległości co najmniej 2 km od przejścia granicznego wprowadzenie możliwości elektronicznego wypełniania ankiet kierowców przez przewoźników tak, aby kierowca mógł pokazać wypełnioną ankietę na ekranie smartfonu lub laptopa,

3) uchylenie świątecznych ograniczeń w ruchu pojazdów wykonujących transport drogowy, a także w przypadku przedłużania się okresu zagrożenia COVID-19 ograniczeń wakacyjnych.

4) uruchomienie w pierwszej kolejności nadzwyczajnego „szybkiego pasa' dla produktów niebezpiecznych oraz rozważenie przedłużania czasu pracy kierowcy w wypadku przekroczenia granicy o 8 godzin (na podstawie kontroli na granicy) w stosunku do normalnych limitów.

BASF Polska postuluje także:

1) odroczenie/umorzenie płatności,

2) możliwość uznawania za koszty uzyskania przychodów kosztów anulacji różnych usług,

3) wstrzymanie jakichkolwiek nowych wdrożeń, które wiążą się z obciążeniem administracyjnym dla przedsiębiorców, typu MDR (Mandatory Disclosure Rule), podatek u źródła

4) wstrzymanie kontroli przez urzędy skarbowe, kontrole ministerialne, władz SSE itp.

Postulaty są dostępne tutaj