XXIV ed. ogólnopolskiego konkursu WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców

Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Pracodawców RP.

Już po raz 24. elitarna grupa przedsiębiorców zostanie uhonorowana prestiżową nagrodą WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców, świadczącą o doskonałej kondycji firm, które budują i wpływają na rozwój polskiej gospodarki. Kapituła ogólnopolskiego Konkursu organizowanego przez Fundację WIP WARTO IM POMÓC nagrodzi te podmioty gospodarcze, które w wybitny sposób przyczyniają się do popularyzacji rzetelnego prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

XXIV edycja ogólnopolskiego konkursu WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców to znakomita okazja, aby znaleźć się w gronie najlepszych polskich przedsiębiorstw. Statuetki przyznawane są w 17. kategoriach. W dotychczasowych 23 edycjach plebiscytu zgłosiło się 9 230 firm, a 5 630 otrzymało nominacje. Nagrodzono do tej pory 974 firmy. Konkurs skierowany jest do firm posiadających siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej a jego celem jest wspieranie przedsiębiorczości oraz inicjatyw gospodarczych, a także upowszechnianie zasad etyki w biznesie. Każdego roku do konkursu WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców zgłaszają się małe i średnie przedsiębiorstwa, które stanowią podstawę polskiej gospodarki, jak i wielkie korporacje. Otrzymanie prestiżowej nagrody WIKTORII stanowi potwierdzenie wysokiej jakości oraz konkurencyjności oferowanych produktów i usług w Polsce jak i za granicą. Przedsiębiorstwa, które chciałyby się znaleźć w gronie najlepszych firm, mogą zgłaszać się do 31 lipca 2021 roku za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie konkursu www.nagrodawiktoria.pl.

W konkursie o WIKTORIĘ mogą uczestniczyć podmioty gospodarcze mające siedzibę i rejestrację na terenie Rzeczpospolitej Polskiej (lub ich udokumentowani prawni następcy), zarejestrowane co najmniej rok przed ogłoszeniem kolejnej edycji Konkursu. Konkurs składa się z jednego etapu, który wymaga od uczestników złożenia określonego zestawu dokumentów: formularz zgłoszenia, który podlega weryfikacji, po której uczestnik otrzyma oficjalną NOMINACJĘ oraz kompletu dokumentów do udziału w konkursie wymienionych na stronie www.nagrodawiktoria.pl. Złożone dokumenty podlegają ocenie Kapituły Konkursowej. W wyniku tej oceny zostaje wyłoniona lista firm w siedemnastu kategoriach, które otrzymają nagrodę WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców. W tym roku organizatorzy konkursu dopuszczają składanie pisemnej prezentacji firmy i jej osiągnięć zamiast zeszytu konkursowego. Zgłoszenie firmy do konkursu jest bezpłatne.

Od 24. lat Kapituła konkursu przyznaje nagrody WIKTORII oraz SUPER WIKTORII - wyróżnienia dla firm, które poprzez swój rozwój i stosowanie zasad etyki w biznesie, budują i wpływają na rozwój polskiej gospodarki. Organizatorem Konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców jest Fundacja WIP WARTO IM POMÓC, która prowadzi trzy projekty. Projekt „WIP WARTO IM POMÓC” - Fundusz pomocy osobom niepełnosprawnym rozpoczynającym działalność gospodarczą. Projekt „Polska od Kuchni”, którego celem jest upowszechnianie zasad zdrowego stylu życia oraz promowanie gastronomii. Konkurs WIKTORIA – który promuje etykę i rzetelne wykonywania działalności gospodarczej.


Wielka Gala wręczenia nagród WIKTORII, która odbędzie się 9 października 2021 r. w Warszawie, będzie jak co roku świętem przedsiębiorczości. Jest jedyną w swoim rodzaju uroczystością, podczas której przedstawiciele biznesu mogą w przyjemnej atmosferze podzielić się swoimi doświadczeniami oraz nawiązać nowe, wartościowe kontakty. W Wielkiej Gali, oprócz laureatów i ich gości, uczestniczyć będą przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, parlamentarzyści oraz ludzie ze świata kultury i mediów.

W konkursie WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców nominowane są firmy w 17 kategoriach:

 1.  Budownictwo, Usługi Developerskie i Zarządzanie Nieruchomościami
 2.  Infrastruktura Inżynieryjna i Drogowa
 3.  Energetyka, Elektrotechnika
 4.  Handel i Dystrybucja
 5.  Medycyna, Zdrowie i Uroda
 6.  Ochrona Środowiska
 7.  Przemysł Lekki
 8.  Przemysł Ciężki
 9.  Rolnictwo i Produkcja Spożywcza
 10. Transport, Motoryzacja, Spedycja i Logistyka
 11. Telekomunikacja, Informatyka i Elektronika
 12. Turystyka, Hotelarstwo i Gastronomia
 13. Usługi dla Firm i Ludności
 14. Bankowość i Usługi Finansowe
 15. Działalność Naukowa, Edukacyjna i Badawczo Rozwojowa
 16. Ekskluzywna Marka Roku
 17. Osobowość Roku.


***

Kontakt dla mediów: Jolanta Gałązka; T: +48 501 018 847 , mail: jolanta@prart.pl


***

Relacja z XXIV ed. rozdania nagród  WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców jest dostępna tutaj.

Powrót