ŚLĄSKIE DNI LOTNICTWA I DRONÓW. Przemysł dronowy w Polsce – możliwości rozwoju regionu dzięki bezzałogowym statkom powietrznym

W imieniu organizatorów - Śląskiego Klastra Lotniczego - zapraszamy  na 'Śląskie Dni Lotnictwa i Dronów', które odbędą się w formule online w czwartek 26 listopada.

Hasłem przewodnim konferencji będzie Przemysł dronowy w Polsce - Możliwość rozwoju regionu dzięki bezzałogowym statkom powietrznym.

Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Spotkanie będzie kontynuacją rozmów i rozważań podjętych podczas pierwszej konferencji z cyklu 'Śląskie dni lotnictwa i dronów' organizowanej przez Śląski Klaster Lotniczy w listopadzie ubiegłego roku. Jednym z głównych zagadnień omawianych szeroko podczas zeszłorocznej edycji wydarzenia był przemysł dronowy, a w szczególności korzyści i możliwości jakie niesie za sobą zastosowania dronów w przyszłości.

Przemysł lotniczy, a w szczególności konstrukcja i produkcja bezzałogowych statków powietrznych ma ogromny potencjał gospodarczy, który warto rozwijać, gdyż w tej dziedzinie istnieją duże szanse na odniesienie globalnego sukcesu. Na terenie Województwa Śląskiego swoją działalność gospodarczą prowadzi wiele podmiotów związanych z dronami, a dodatkowo wielu z nich to członkowie Śląskiego Klastra Lotniczego. Daje to możliwość wspólnego działania i łączenia sił w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Zaangażowanie w rozwój bezzałogowych statków powietrznych niesie za sobą głównie duże szanse rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, a co za tym idzie również zwiększenie rozwoju gospodarczego w regionie województwa Śląskiego.

Strona wydarzenia: www.2slaskiedni.aerosilesia.eu/#patronate

Rejestracja: https://app.evenea.pl/event/865348-1/

Kanał na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC4_gwetvqrRLqPKGbrnvP9A/

Powrót