CSR@SGH | 25-26 kwietnia 2022 Warszawa

Pracodawcy RP patronem  VII edycji projektu CSR@SGH

Zrzeszenie Studentów Polskich Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane tematyką społecznej odpowiedzialności biznesu do udziału w VII edycji projektu CSR@SGH, którego finał odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia 2022 roku.

CSR, czyli społeczna odpowiedzialność biznesu, to koncepcja zakładająca, że przedsiębiorstwa uwzględniają w swoich działaniach dobro społeczeństwa, którego są częścią, aspekty środowiskowe, czy też relacje z różnymi innymi podmiotami.

W ostatnich latach coraz więcej firm angażuje się w działania CSR. Trend ten będzie się utrzymywał, naszym celem jest więc przekazywanie wiedzy na temat tego, czym jest CSR, jakie jest jego znaczenie, oraz jak obecnie wpływa na działania wielu firm.

W trakcie dwóch dni eksperci w zakresie CSR będą przeprowadzać prelekcje, podczas których uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z interesującymi aspektami CSR oraz ich praktycznymi zastosowaniami. 

Udział w wydarzeniu jest darmowy, a podczas prelekcji organizowane będą konkursy z nagrodami. Nasz projekt kierujemy przede wszystkim do studentów, osób zawodowo zajmujących się CSR i zrównoważonym rozwojem, jak i osób po prostu pragnących zgłębić swoją wiedzę w tym temacie. 

W trakcie wydarzenia odbędą się między innymi następujące prelekcje:

  • Wprowadzenie do zrównoważonych finansów, wraz z przykładami praktyk stosowanych przez bank BNP Paribas. BNP Paribas m. in. oferuje specjalną ofertę dla organizacji pozarządowych, a także podejmuje działania w kierunku minimalizacji luki płacowej. Bank zajął 1. miejsce w Rankingu Odpowiedzialnych Firm.
  • Rozwijanie marki modowej w warunkach nowej ekonomii, przeprowadzone przez przedstawiciela firmy Elementy Wear. Elementy to polska firma odzieżowa, która stawia zrównoważony rozwój w sercu swojej działalności, m. in. produkując wszystkie swoje produkty w Polsce, aby skrócić łańcuchy dostaw czy publikując informacje na temat struktury ceny i pochodzenia materiałów.
  • Wyzwania w zakresie społecznej odpowiedzialności branży logistycznej, przeprowadzone przez przedstawiciela firmy Panattoni. Panattoni podejmuje działania mające na celu osiągnięcie neutralności klimatycznej we wszystkich nieruchomościach do 2025 roku, ochrony zasobów wodnych oraz dbania o dobre samopoczucie pracowników.
  • Ruch i certyfikacja B Corp, przeprowadzone przez przedstawiciela firmy B Better. B Corps to firmy realizujące strategię zrównoważonego rozwoju, dla których biznes to przede wszystkim narzędzie do jego polepszenia. B Better promuje idee stojące za certyfikatem, a także świadczy usługi związane ze zrównoważonym rozwojem.

Wydarzenie odbywać się będzie na terenie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Godziny poszczególnych prelekcji już wkrótce pojawią się na  fanpage’u na Facebooku oraz koncie na Instagramie. Serdecznie zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych CSR@SGH . Regularnie ukazują się tam także najnowsze informacje ze świata CSRu.

Powrót