Polka – Europa – Zmiana – Kongres Zdrowia Kobiet | 26-28 maja 2022 Warszawa

Pracodawcy RP patronem I edycji Kongresu Zdrowia Kobiet 

Fundacja Żyjmy Zdrowo po raz pierwszy organizuje Kongres Zdrowia Kobiet. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-28 maja w Warszawie pod hasłem: Polka – Europa – Zmiana. Od 45 lat na całym świecie 28 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Działań na rzecz Zdrowia Kobiet, którego celem jest zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest zapewnienie wszystkim kobietom prawa do ochrony własnego zdrowia, rozumianego jako dobrostan fizyczny, psychiczny oraz społeczny.

Fundacja Żyjmy Zdrowo od ponad 20 lat zajmuje się promowaniem zdrowego stylu życia i edukacją zdrowotną. Organizując Kongres Zdrowia Kobiet, dołącza tym samym do międzynarodowych działań na rzecz wspierania inicjatyw edukacyjnych na polu zarówno fizycznym, jak i psychicznym, szeroko rozumianej profilaktyki oraz wzajemnego wsparcia. To wydarzenie wpisuje się w fundamentalne działania na rzecz kobiet.

Kongres Zdrowia Kobiet rozpoczyna nowy rozdział w dyskusji o standardzie opieki zdrowotnej dla kobiet w Polsce, na którą składają się profilaktyka, poprawa zdrowia i samopoczucia, pomoc psychologiczna, asysta w życiu zawodowym, macierzyństwie oraz opiece nad niepełnosprawnym dzieckiem, rodzicami, we wszystkich indywidualnych wyborach. To także działanie na rzecz poprawy jakości codziennego życia i przyznanie kobietom prawa do świadomego dbania o siebie.

Program Kongresu dostępny jest tutaj

Więcej informacji o Kongresie znajdą Państwo na stronie: http://www.kongreszdrowiakobiet.pl/


Powrót