Konferencja NAFTA i GAZ po raz dziewiętnasty | 7 czerwca 2022 Warszawa

Pracodawcy RP patronem  XIX edycji Międzynarodowej Konferencji NAFTA i GAZ 2022

W poszukiwaniu bezpieczeństwa energetycznego i nowych technologii.

Po raz pierwszy od rozpętania przez Rosję wojny z Ukrainą odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona rynkom nafty i gazu, inwestycjom i strategiom w nowej sytuacji międzynarodowej.

Na wydarzenie zapraszamy już 7 czerwca 2022 r. do Hotelu Novotel Warszawa Airport w Warszawie.

Czołówka krajowych i zagranicznych polityków, menadżerów i ekspertów w sesjach NAFTA I GAZ 2022

  • wystąpienia ministrów Piotra Naimskiego i Ireneusza Zyski
  • menadżerowie z PERN S.A., PKN Orlen S.A., PGNiG S.A., GAZ-SYSTEM
  • 40 ekspertów w 5 debatach
  • premiera Raportu Fit for 55. Stan gry Klubu Jagiellońskiego
  • paneliści z Azerbejdżanu, Niemiec, Ukrainy i Wielkiej Brytanii

W gwiazdorskim składzie odbywać się będą sesje tegorocznej konferencji Nafta i Gaz .

Po kluczowych wystąpieniach ministrów Piotra Naimskiego i Ireneusza Zyski uczestnicy konferencji zapoznają się z głosami przedstawicieli PKN Orlen S.A., PERN S.A., PGNiG S.A., gości z Azerbejdżanu, Niemiec, Ukrainy i W. Brytanii, polskich ekspertów z rządowego Ośrodka Studiów Wschodnich, Klubu Jagiellońskiego, Polskiej Akademii Nauk, Instytutu Staszica i in. w sprawach obejmujących bezpieczeństwo energetyczne Polski, zmiany w polityce energetycznej Europy pod wpływem nowej sytuacji geopolitycznej, rynku gazu w Europie Środkowo - Wschodniej po upadku projektu Nord Stream 2, strategii Niemiec, oraz pozostałych członków UE i USA .

Z kolei z udziałem członków kierownictw PGNiG S.A., Gaz-System S.A., Polskiej Spółki Gazownictwa i Państwowego Instytutu Geologicznego omówione zostaną zagadnienia nowej strategii i inwestycji dla rynku gazu, perspektywy współpracy gazowej w ramach Unii, wąskich gardeł polskiej infrastruktury gazowej, taksonomii i finansowania projektów inwestycyjnych, poszukiwania złóż węglowodorów w Polsce .

Wiceprezesi PKN Orlen S.A. Józef Węgrecki i PERN S.A. Rafał Miland , Prezes Lotos Petrobaltic i Prezes Maciej Szozda poprowadzą debatę na temat polskiego przemysłu rafineryjnego. Mowa będzie o nowym modelu polskiego rynku nafty , inwestycjach w polskim przemyśle paliwowym, nowych technologiach dla starych rafinerii , gospodarce wodorowej w Polsce i rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.

Na konferencji Nafta i Gaz 2022 odbędzie się premiera Raportu Klubu Jagiellońskiego : Fit for 55 . Stan gry. W dyskusji nad Raportem i kosztami oraz warunkami bezpieczeństwa energetycznego Polski udział wezmą eksperci czołowych think tanków i fundacji.

Oddzielna sesja będzie poświęcona nowym technologiom w dziedzinie infrastruktury nafty i gazu, a wśród jej uczestników m. in. Prezes UNIMOT Adam Sikorski, Dyrektor Agata Urbaniak z PGNiG S.A. , Dyrektor Mateusz Stańczyk z PERN S.A., Dyrektor Arkadiusz Majoch z PKN Orlen S.A. i czołowy ekspert od cyberbezpieczeństwa w Polsce Robert Kośla.

Pogląd tych menadżerów i polityków, którzy obecnie decydują o kształcie sektora nafty i gazu, zostanie skonfrontowany z opinią publicystów, zajmujących się od lat obserwacją polskiej polityki energetycznej Karoliny Bacy- Pogorzelskiej, Wojciecha Jakóbika, Justyny Piszczatowskiej, Pawła

Musiałka i Jakuba Wiecha.

Patronami konferencji Nafta i Gaz 2022 są Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Urząd Regulacji Energetyki, Państwowy Instytut Geologiczny- Państwowy Instytut Badawczy, Izba Gospodarcza Gazownictwa i Pracodawcy RP.

Partnerzy Nafta i Gaz 2022: PERN S.A.-Partner Strategiczny; PGNiG S.A.,PKN Orlen S.A. i GAZSYSTEM S.A.- Partnerzy tegorocznej konferencji.

Konferencja Nafta i Gaz 2022 organizowana jest jak zwykle przez Zarząd Targów Warszawskich S.A.

Program Konferencji dostępny jest tutaj.

Więcej informacji o Konferencji znajdą Państwo na stronie: https://naftaigaz.ztw.pl/

Jeśli są Państwo zainteresowani uczestnictwem w Konferencji, zapraszamy do kontaktu z P. Kamą Milewską, Dyrektor Projektów Zarządu Targów Warszawskich S.A. pod nr tel.: 664 307 193; 600 400 813 oraz pod adresem e-mail: milewska@ztw.pl

Zapraszamy do udziału!

Powrót