Międzynarodowa Konferencja "Opieka farmaceutyczna a bariery w rozwoju aptek" | 19 października 2022 r.

Pracodawcy RP Partnerem Głównym Międzynarodowej Konferencji European Federation of Pharmacy Chains oraz Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET

 

Pandemia istotnie wpłynęła na działalność aptek. Okazało się, że farmaceuta był jedynym przedstawicielem zawodów medycznych, z którymi pacjenci mieli bezpośredni kontakt. Ilość czasu poświęcana pacjentom wzrosła trzykrotnie.

Międzynarodowa konferencja "Opieka farmaceutyczna a bariery w rozwoju aptek"; organizowana przez European Federation of Pharmacy Chains oraz Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET, to wydarzenie, które jest największym w Europie Środkowej spotkaniem właścicieli sieci aptecznych, kadry zarządzającej i farmaceutów.

Tegoroczna jego edycja będzie poświęcona zagadnieniom związanym z opieką farmaceutyczną i innymi prozdrowotnymi usługami świadczonymi w aptekach. Ten istotny temat nabiera jeszcze większego znaczenia u progu kolejnej fali pandemii COVID-19. Wiemy bowiem, że apteki w pandemii stanęły w całej Europie na wysokości zadania, pozostając zawsze otwarte i dostępne dla pacjentów, bez kolejek i blisko miejsca zamieszkania. Trudno rozmawiać o jakości świadczonej opieki farmaceutycznej bez kontekstu rynkowego i regulacyjnego, dlatego część paneli poświęcona będzie także zagadnieniom rentowności aptek oraz ich otoczenia prawnego. Na te tematy dyskutować będą eksperci z Polski, Irlandii, Słowenii, Czech, Chorwacji, Węgier i Rumunii.

Jako zwieńczenie konferencji zaplanowane jest wspólne przyjęcie apelu środkowoeuropejskich aptek o włączenie do inicjatywy EU4Health.

Wydarzenie odbędzie się dnia 19 października w godz. 9:00 – 16:00, w Warszawie w Hotelu Intercontinental przy ul. Emilii Plater 49 oraz online.

Rejestracja oraz program dostępne są tutaj.

Powrót