Konferencja „Building Bridges in V4 Aviation Community”

Śląski Klaster Lotniczy wraz z partnerami z krajów Grupy Wyszehradzkiej oraz Związkiem Pracodawców Klastry Polskie, serdecznie zaprasza na konferencję „Building Bridges in V4 Aviation Community”, która odbędzie się w dniach 25-26 listopada w Bielsku-Białej. Pracodawcy RP są patronem wydarzenia.

Konferencja jest organizowana w ramach projektu realizowanego przez Śląski Klaster Lotniczy przy wsparciu Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego z siedzibą w Bratysławie.

Przemysł lotniczy jest jednym z najbardziej globalnych rodzajów działalności gospodarczej. Światowej konkurencji nadają ton wielcy międzynarodowi gracze, a jednocześnie duża ilość innowacji powstaje w małych i średnich przedsiębiorstwach, które muszą organizować się w większe grupy, np. klastry, w celu tworzenia wspólnej oferty dla wielkich partnerów. Umowy zawierane przez producentów samolotów mają często charakter transgraniczny. Kraje Grupy Wyszehradzkiej, których bliskość kulturowa i geograficzna predestynuje takie działania, powinny podążać podobną drogą rozwoju.

Konferencja podzielona jest na trzy bloki tematyczne:

• Współpraca przemysłowa i naukowo – badawcza sektora lotniczego Grupy Wyszehradzkiej

• Drony (bezpilotowe statki latające) – innowacyjna gałąź przemysłu lotniczego

• Współpraca międzysektorowa przemysłu lotniczego. Wspólne rozwiązania przemysłowe, technologiczne i badawcze. Konsekwencje rewolucji przemysłowej 4.0.

W konferencji udział wezmą m.in. Małgorzata Darowska, Pełnomocnik Ministra Infrastruktury ds. UAV, U-Space; Beata Białowąs, Członek Zarządu Województwa Śląskiego oraz Kazimierz Karolczak, Przewodniczący Metropolii Górnośląsko- Zagłębiowskiej.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji serdecznie zapraszamy i prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Strona konferencji: https://v4bridges.aerosilesia.eu/pl/

Miejsce konferencji: Hotel na Błoniach, ul. Pocztowa 39, 43-309 Bielsko-Biała.


Powrót