II Kongres „Kobiety XXI wieku" | 24 listopada 2022 r.

Pracodawcy RP są patronem merytorycznym tego wydarzenia.

Fundacja Akademia Kobiet Skutecznych zaprasza na II Kongres „Kobiety XXI wieku' który odbędzie się w dniu 24 listopada bieżącego roku, od godziny 10:00 do 18:00 w hotelu ARCHE Krakowska przy Alei Krakowskiej 227 w Warszawie.

Kongres Kobiety XXI Wieku na stałe zagościł w kalendarium najważniejszych spotkań w kraju. Jesteśmy dumni, że w tym roku odbędzie się II edycja tego wydarzenia.

24 listopada w Hotelu Arche Krakowska w Warszawie spotkają się kobiety i mężczyźni aby rozmawiać o zmieniającym się technologicznie, społecznie i zwyczajowo świecie.

Celem Kongresu jest zgromadzenie kluczowych postaci ze świata biznesu, kultury, polityki i mediów w celu omówienia sposobów dalszego wzmacniania roli kobiet we wszystkich aspektach współczesnego życia. Kongres to idealne miejsce na rozmowy biznesowe, nawiązywanie cennych kontaktów, zabranie głosu w ważnych sprawach.

Patronatem Honorowym objął nas Pan Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

W trakcie Kongresu odbędzie się blisko 30 dyskusji, debaty i prelekcji, skupiających się wokół różnych obszarów tematycznych.

W programie między innymi:

Sesja Główna „Kobiety w świecie nowych wyzwań” w której Samorządowcy dyskutować będą nad sposobami wzmacniania roli kobiet we wszystkich aspektach współczesnego życia. Sesję otworzy Marszałek Mazowiecki Adam Struzik. Dyskutować będą między innymi: Posłanka Pani Bożena Żelazowska, V-ce prezydent Sopotu Pani Magdalena Czarzyńska - Jachim, Wiceburmistrz Białołęki Pani Izabela Ziątek, Radna Żoliborza Pani dr Iwona Walentynowicz.

W Panelach: „Wieś jest Kobietą', „Bezpieczeństwo na Wsi', „Program dla Seniorów na wsi' i innych zabiorą głos Przedstawicielki Rady Kobiet Rolnictwa, KRUS, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i innych organizacji rolniczych.

W Bloku 'Międzynarodowy Świat Kobiet' wezmą udział akredytowane w Polsce Ambasadorki 28 Ambasad. Blok ten objęła Honorowym Patronatem Pani Ana Maria Ramirez - Ambasador Republiki Argentyny w Polsce. Panel „Kobiety w Biznesie Międzynarodowym' to rozmowy handlowe z przedstawicielami Ambasad zaproszonych do udziału w Kongresie „Kobiety XXI Wieku'.

W Panelu „Kobiety na rynku pracy”  głos zabierze Agnieszka Kłos-Siddiqui - Prezes Zarządu Provident Polska, Pełnomocnik Zarządu Pracodawców RP ds. równego traktowania kobiet i mężczyzn, Katarzyna Siemienkiewicz - Ekspert ds. prawa pracy Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, Izabella Żyglicka - Radca prawny Partner Założyciel Adwokaci i Radcowie Prawni Żyglicka i Wspólnicy.

Panel „Budownictwo SIM' Krajowego Zasobu Nieruchomości przybliży program społeczny dla budownictwa samorządowego w Polsce. Weźmie w nim udział Prezes KZN Arkadiusz Urban.

Wiele czasu poświęcimy także zagadnieniom biznesowym, gdzie pod hasłem Prawo i finanse w firmie nie zabraknie specjalistów od finansowania projektów zarówno z funduszy unijnych i narzędzi finansowych podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To praktycy zarządzania finansami nie tylko w swoich firmach. Nie zabraknie przedstawicieli Instytucji wspierających biznes. Blok Zdrowie i uroda to dyskusje o opiece zdrowotnej, o intrygujących metodach leczenia opartych o najnowsze technologii rodem z fizyki kwantowej. Drowie kobiety jest dla nas bardzo ważne, dlatego przy współpracy ze Stowarzyszeniem RakujeMy Jak Chcemy!, odbędą się prelekcji i wystąpienia poświęcone tej tematyce: jak doświadczać choroby nowotworowej na własnych warunkach, nie rezygnując z siebie. Spotkamy się z osobami które wiedzą jak było, wiedzą jak jest i wiedzą jak pomóc.

Szczegóły Programu Kongresu są uaktualniane na bieżąco na www.kongresaks.pl.

Kongres jest wydarzeniem non profit a udział w Kongresie jest bezpłatny.

Wymagana jest tylko rejestracja na www.kongresaks.pl

Powrót