I Międzynarodowe Forum Adwokatury w Krakowie | 20-22 października

Pracodawcy RP patronem I Międzynarodowego Forum Adwokatury w Krakowie

Naczelna Rada Adwokacka, Ośrodek Badawczy Adwokatury im. adwokata Witolda Bayera oraz Krakowska Izba Adwokacka organizują I Międzynarodowe Forum Adwokatury w Krakowie. Forum odbędzie się w dniach 20-22 października 2022 roku. Ważnym punktem programu jest Międzynarodowa Konferencja "Niezależna Adwokatura filarem praworządności". W ramach Forum odbędą się wydarzenia specjalne, w tym wyjazdowe posiedzenie plenarne Naczelnej Rady Adwokackiej w Krakowie.

W Forum uczestniczyć będą adwokaci z całej Polski oraz zaproszeni goście z zagranicy, reprezentujący izby adwokackie między innymi z Barcelony, Frankfurtu, Mediolanu, Londynu, Lyonu, Norymbergi, Brukseli oraz przedstawiciele Federacji Adwokatur Europejskich FBE i UIA.

Wśród gości będą również przedstawiciele władz samorządowych, środowiska sędziowskiego, samorządów zawodowych, organizacji pozarządowych oraz Goście z Ukrainy reprezentujący władze tego kraju.

Wydarzenia zaplanowane w ramach Forum rozpoczną się już 20 października (czwartek) uroczystym otwarciem nowej siedziby Klubu Adwokatów w Krakowie, a następnie Wieczorem Gdańskim.

Na piątek, 21 października zaplanowano Międzynarodową Konferencję "Niezależna Adwokatura filarem praworządności", która odbędzie się w sali Pałacu Larischa.

Konferencja składać się będzie z dwóch paneli: Gwarancje systemowe niezależności adwokatury oraz Niezależna adwokatura w obliczu wojny i kryzysu humanitarnego.

21 października będzie miała miejsce również konferencja "Adwokackie HERstorie. Wojna i konflikty zbrojne" w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie.

Na sobotę, 22 października, zaplanowano zwiedzanie Krakowa, warsztaty z wykładowcami z Wielkiej Brytanii "Sztuka negocjacji prawniczej metodą Hampela".

W sobotę odbędzie się również wyjazdowe posiedzenie plenarne Naczelnej Rady Adwokackiej oraz wyjazdowe posiedzenie zarządu FBE FEDERATION DES BARREAUX D'EUROPE, a także konferencja kierowników szkolenia aplikantów adwokackich przy NRA oraz konferencja przewodniczących komisji doskonalenia zawodowego przy NRA.

Informacje o programie znajdują się na stronie: https://wydarzenia.adwokatura.krakow.pl/

 

Powrót