Druga edycja debaty Biznes w kulturze – kultura w biznesie

Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji debaty Biznes w kulturze – kultura w biznesie, która odbędzie się 17 listopada 2023 r. o godz. 17.00 w Sali Czerwonej NFM. Pierwsza odsłona tego wydarzenia przyniosła inspirujące dyskusje i poszerzyła nasze rozumienie funkcjonowania światów biznesu i sztuki oraz dała asumpt do wypracowania sposobów współpracy między sektorem prywatnym a instytucjami kultury, korzystnych zarówno dla przedstawicieli tych dwóch środowisk, jak i dla obywateli chcących uczestniczyć w życiu kulturalnym na wysokim poziomie.

Jesteśmy przekonani, że budowanie nowoczesnego i otwartego społeczeństwa, sprzyjającego innowacyjnym biznesom, nie może obejść się bez stworzenia między przedsiębiorcami a instytucjami kultury nici porozumienia i opartej na najlepszych praktykach współpracy. Niezwykle cieszy nas, że w ostatnich latach daje się zaobserwować rosnące zaangażowanie biznesu w mecenat. Przy wsparciu prywatnych inwestorów tworzone są wspaniałe kolekcje dzieł sztuki, a artyści mogą rozwijać swoje kariery. Wciąż jednak daleko nam do modeli funkcjonujących w krajach starych demokracji, zwłaszcza z anglosaskiego obszaru kulturowego, gdzie wspieranie rozwoju nauki, kultury i sztuki przez ludzi biznesu stanowi normę.

Chcielibyśmy, by organizowane przez Narodowe Forum Muzyki coroczne debaty doprowadziły do zrozumienia potrzeb, szans i ograniczeń w relacjach sektora prywatnego i instytucji kultury. Dostrzegamy potrzebę znalezienia systemowych rozwiązań wspierania sztuki i młodych artystów oraz wypracowania zdrowych i obopólnie korzystnych relacji między biznesem i światem kultury. Dlatego też stwarzamy przestrzeń do dyskusji na powyższe zagadnienia. Pragniemy również zachęcić do inwestowania w sztukę nie tylko wielkie koncerny, ale też przedsiębiorców działających w mniejszej skali, bliższej mieszkańców naszego miasta. Zależy nam na zbudowaniu wspólnoty dbającej o kulturę i dobro wspólne, dlatego mamy nadzieję na spotkanie z Państwem.

Wśród uczestników pojawią się najważniejsi przedstawiciele sektora kultury, biznesu, a także administracji związani z Wrocławiem. W debacie udział wezmą:

– Wojciech Dąbrowski – Prezes Zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna SA,

– Andrzej Kosendiak – Dyrektor Narodowego Forum Muzyki,

– Dorota Mroczkowska – właścicielka DOTI Manufaktura,

– Wojciech Normand – Wiceprezes Zarządu Deichmann-Obuwie,

– Marzena Perka-Skorzycka – Deputy Branch Manager, BNY Mellon SA/NV (European Bank) Cross Functional Strategic Program Manager, Poland Site Management,

– Radosław Woźniak – Prezes Zarządu Europejskiego Funduszu Leasingowego SA.

Dyskusję poprowadzi Gosia Gontarz, dyrektorka biura McKinsey&Company we Wrocławiu.

Po debacie zapraszamy na koncert „W hołdzie dla Wayne’a Shortera – muzyka symfoniczna” inaugurujący 20. Jazztopad Festival. Wieczór zwieńczy uroczysty bankiet. 


Koszt uczestnictwa wynosi 470 zł od osoby. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wysłać zgłoszenie poprzez formularz: link do rejestracji (do 30 września 2023 r.)

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Klaudia Iwanek

tel. +48 71 715 97 60

tel. kom. +48 728 447 055

klaudia.iwanek@nfm.wroclaw.pl

Patroni honorowi:

Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej, Business Center Club, Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych - ABSL

Patroni medialni:

Forbes, TVP Kultura, Polmic.pl, wroclaw.pl, Radio Wrocław, Radio RAM, Presto, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio, Polskie Radio Program II, Ruch Muzyczny


Powrót