Cykl Kariery. Gdy pracownik... jest kobietą.

Chcesz budować równościowe środowisko pracy w swojej firmie? Zależy Ci na zdrowiu i dobrym samopoczuciu pracowniczek i pracowników? Dołącz do Cyklu Kariery – nowego programu, którego partnerem są Pracodawcy RP.

Do Cyklu Kariery może dołączyć każda firma, instytucja, jednostka administracji publicznej czy organizacja społeczna zatrudniająca pracowników. Deklarację dołączenia do programu można wypełnić na stronie www.cyklkariery.pl .

Firmy, które przyłączą się do Cyklu Kariery mają szansę stać się liderami zmian w Polsce. Stworzą grupę pracodawców, którzy wyznaczają kierunki w równościowym podejściu do zarządzania firmą.

Cykl Kariery ma pokazać, że równość płci obowiązuje wszędzie. Zwłaszcza w przestrzeni, w której spędzamy najwięcej czasu. W pracy – mówi Dominika Kulczyk, Prezeska Kulczyk Foundation.

Pierwsza edycja programu ma na celu zmianę podejścia pracodawców do kwestii zdrowia menstruacyjnego. Chodzi o upowszechnienie dostępu do środków menstruacyjnych w miejscach pracy, ale także szerzenie rzetelnej wiedzy na temat okresu, który wciąż pozostaje tematem tabu.

Chcemy pomóc pracodawcom tworzyć przyjazne miejsca pracy dla wszystkich pracowniczek i pracowników, bez względu na płeć – przekonuje Wojciech Kostrzewa, Prezes Polskiej Rady Biznesu.

Pracodawcy RP dołączają do Kulczyk Foundation, Polskiej Rady Biznesu, Okresowej Koalicji i Sukcesu Pisanego Szminką. Patronat nad programem objął UN Global Compact Network Poland.

Menstruacja to biologiczne i naturalne zjawisko, które dotyczy niemal połowy społeczeństwa. Mimo to, pozostaje tematem wstydliwym i ignorowanym. Z badania dla amerykańskiej marki Thinx wynika, że 58% kobiet czuje wstyd przeżywając okres, a prawie trzy czwarte kobiet w drodze do łazienki ukrywa podpaskę.

Raport Kulczyk Foundation wskazuje z kolei, że 17% kobiet w Polsce z powodu miesiączki zdarzyło się nie pójść do pracy lub szkoły. Co dziesiąta Polka musiała się zwolnić ze szkoły lub pracy z powodu braku podpaski lub tamponu w czasie okresu.

Patronami medialnymi Cyklu Kariery zostali Dziennik Gazeta Prawna, Wirtualna Polska i Money.pl. Technologicznie program wspiera Omni Calculator.


Powrót