Baltic Business Forum – ABC biznesu w Regionie ABC

Pracodawcy RP objęli patronatem 11. Baltic Business Forum, które odbędzie się w Radisson Blu Resort Świnoujście w dniach 10-12 kwietnia. Celem BBF jest wzmacnianie współpracy gospodarczej w Regionie ABC - Adriatyk, Bałtyk, Morze Czarne oraz promocja Świnoujścia i Województwa Zachodniopomorskiego.  

W programie BBF są dyskusje o strategiach inwestowania w infrastrukturę dla Regionu ABC, o czynnikach wpływających na bezpieczeństwo energetyczne regionu, znaczeniu Zachodniopomorskiego jako regionalnego hubu energetycznego i transportowego. Samorządy z województwa zaprezentują swoją ofertę inwestycyjną i turystyczną goszczącym na BBF dyplomatom z ponad 20 ambasad ulokowanych w Polsce. Zapowiedziano debatę kampanii społecznej „Partnerstwo i zatrudnienie”, zainicjowanej przez Polsko- Ukraińską Izbę Gospodarczą. Polscy samorządowcy będą dyskutowali o współodpowiedzialności rządu i samorządu za rozwój regionalny i lokalny. Przedsiębiorcy, samorządowcy i spółdzielcy zastanowią się nad tym, jak przyspieszyć inwestycje w budownictwie.

Udział w BBF zapowiedzieli minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Bogusław Liberadzki, zastępca ministra rozwoju regionalnego Ukrainy Taras Tokarski oraz prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz.

Organizatorem BBF jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Europa-Północ-Wschód.

Informacje i rejestracja uczestników na stronie: www.balticbusinessforum.eu

Dla firm członkowskich Pracodawców RP przewidziano specjalny rabat cenowy. Zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt z panem Igorem Draczem, kom: + 48 539 559 555, e-mail: i.dracz@eneia.pl


Powrót