33. Konferencja Energetyczna EuroPower & 3. OZE Power

Perspektywa polskiej energetyki do 2040 roku na najbliższej Konferencji EuroPower i OZE Power. 

Już 28-29 kwietnia 2021 r. odbędzie się 33. Konferencja Energetyczna EuroPower oraz 3. OZE Power. Wydarzenie zostanie zrealizowane w formie online. Po raz kolejny kluczowi przedstawiciele branży podejmą dyskusję na temat najbardziej aktualnych wyzwań i problemów dotyczących sektora energetycznego w Polsce.

Część inauguracyjna Konferencji poświęcona zostanie polityce energetycznej Polski. Eksperci porozmawiają o planie „Nowy Polski Ład” jako mechanizmie adaptacji i absorpcji europejskiej strategii transformacji, a także o perspektywie polskiej energetyki do 2040 r. w kontekście dążenia do zeroemisyjności. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące rozwoju energetyki niskoemisyjnej, integracji rozproszonych odnawialnych źródeł energii oraz potencjału wodoru w dekarbonizacji energetyki. Eksperci zastanowią się nad kwestią wyzwań społecznych i gospodarczych na drodze efektywnej i sprawiedliwej transformacji regionów węglowych. Przeanalizują także w jakim stopniu energia jądrowa może pomóc przetransformować polską energetykę.

Drugiego dnia wydarzenia dyskusja skierowana zostanie w stronę cyfryzacji usług, w tym zagadnień dotyczących udziału nowoczesnej technologii w digitalizacji energetyki, ewolucji w kierunki lokalnych systemów energetycznych oraz bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej w modelu centralnym i rozproszonym. Omówione zostaną również kwestie przemysłu energochłonnego w procesie transformacji energetycznej, transformacji ciepłownictwa, morskiej energetyki wiatrowej oraz strategie nowoczesnych przedsiębiorstw energetycznych.

EuroPower i OZE Power to platforma dialogu będąca miejscem konsultacji społecznych przedstawicieli rządu ze wszystkimi reprezentantami branży. Celem, który przyświeca konferencji jest merytoryczna debata skupiona na aktualnej sytuacji ekonomiczno-politycznej, w tym wyzwaniach sektora energetycznego i rozwoju odnawialnych źródeł energii.

W roli prelegentów wystąpią m.in.:

 • Ireneusz Zyska, Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii, Minister Klimatu i Środowiska
 • Zbigniew Gryglas, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Aktywów Państwowych
 • Mikołaj Dowgielewicz, Dyrektor Generalny, Europejski Bank Inwestycyjny
 • Jakub Kowalski, Członek Zarządu ds. Operacyjnych, Polska Spółka Gazownictwa
 • Henryk Mucha, Prezes Zarządu, PGNIG Obrót Detaliczny
 • Vakis Ramany, Senior Vice President Development, New Nuclear Projects, EDF
 • Arkadiusz Sekściński, Wiceprezes ds. Rozwoju, PGNiG
 • Paweł Śliwa, Wiceprezes ds. Innowacji, PGE
 • Paweł Stańczyk, Prezes Zarządu, PGNiG Termika
 • Tadeusz Woszczyński, Country Manager – Poland, Austria & CEE, Hitachi Europe Ltd.
 • Dawid Zieliński, Prezes Zarządu, Columbus

Wydarzenie zostało objęte patronatem Pracodawców RP.

Kongresy są realizowane w ramach działalności firmy MMC Polska, organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm.


Powrót