13. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - jak odnaleźć się w zmienionej rzeczywistości?

Już dziś rusza 13. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - tym razem pod hasłem „Nowa normalność”. W dniach 16-22 listopada w całej Polsce odbędzie się – podobnie jak w poprzednich latach – kilkaset wydarzeń promujących świadomy rozwój i aktywną postawę wobec życia.  Pracodawcy RP są patronem inicjatywy.

Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, jej partnerzy i koordynatorzy regionalni po raz kolejny zapraszają wszystkich zainteresowanych szeroko pojmowaną przedsiębiorczością na warsztaty, debaty i szkolenia.

W 2020 roku – niezwykle trudnym dla wszystkich, którzy podjęli wyzwanie samodzielnego rozwoju i „pracy na swoim” – o temacie 13. edycji zadecydowała zmieniająca się jak w kalejdoskopie rzeczywistość. Stąd Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2020 odbędzie się pod hasłem „Nowa normalność”.

W 2020 roku temat podjęty w czasie Tygodnia Przedsiębiorczości nie mógł być inny. - Jako główny cel działalności Fundacji postrzegamy promowanie aktywnej postawy wobec życia, a to zawsze jest uzależnione od okoliczności, dlatego zależy nam, aby reagować na zmieniającą się rzeczywistość. W tym roku zmiany były tak duże i gwałtowne, że wybór tematu wydawał nam się oczywisty - tłumaczy Michał Pawłowski, prezes Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Niecodzienna sytuacja, w jakiej znaleźli się pracodawcy i pracownicy na całym świecie prowokuje do dyskusji na wiele tematów. Zmiana zasad biznesowej gry i konieczność zasadniczej reorganizacji pracy to tylko początek długiej listy wyzwań, z jakimi w tym roku musieli zmierzyć się przedsiębiorcy. Dlatego chcemy zaprosić do dyskusji o tym jak sprawdzają się różne metody organizacji zdalnej pracy, czym jest nowa normalność i jakie regulacje prawne mogłyby ułatwić życie ludziom związanym z biznesem. Przede wszystkim jednak, chcielibyśmy spojrzeć na pandemię jako szansę i zapytać, które z nowatorskich sposobów zarządzania zdały egzamin i powinny zostać z nami na dłużej.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest obecny w Polsce już od ponad dziesięciu lat. W trakcie tygodnia swoje wysiłki łączą instytucje państwowe i samorządowe, parki technologiczne, wielkie korporacje i małe firmy, uczelnie, fundacje i stowarzyszenia. – Dzięki sprawnej pracy koordynatorów regionalnych organizujemy ponad 1,5 tys. bezpłatnych wydarzeń w 16 województwach – mówi Agata Kochalska-Leś, Wiceprezes Zarządu Fundacji.

– Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa – większość wydarzeń, zamiast na żywo, odbędzie się w online. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasze wydarzenia będą dostępne dla wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania – dodaje Dominika Nakielska, Wiceprezes Zarządu Fundacji.

Na  stronie internetowej www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl ruszyła już rejestracja na tegoroczną edycję za pomocą platformy Konfeo.


Powrót