Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

Wykorzystanie funduszy europejskich to już polska specjalność

Z najnowszych danych wynika, że nie straciliśmy nawet 1 euro z perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2007 - 2013. A wiele innych krajów takich jak m.in. Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania czy Niemcy, musiały oddać do Brukseli po kilkaset milionów euro – informuje Polskie Radio.

– To bardzo dobry wynik dla naszego kraju. Oczywiście mówimy tutaj o rozliczeniu poprzedniej perspektywy finansowej. Ale to m.in. dzięki temu, że ostatnie 1,5 miesiąca 2015 roku w praktyce spędziliśmy na tym, aby wydać te pieniądze unijne. A musieliśmy niestety wydać ich bardzo dużo. Niestety, bo mieliśmy tylko 1,5 miesiąca na wydanie 30 mld złotych. A normalnie tyle wydawaliśmy przez jeden rok. Jednak udało nam się wtedy wydać, a teraz udało nam się rozliczyć – podkreślał gość radiowej Jedynki Jerzy Kwieciński, Minister Inwestycji i Rozwoju.

– Są to środki, które na pewno skutecznie pomagają w rozwoju firm, w rozwoju jednostek samorządu terytorialnego. I w zależności od pomysłu, zawsze można go dopasować do konkursu unijnego. A każdy doświadczony właściciel firmy wie, że bez dodatkowego zastrzyku gotówki, a chodzi tu o zastrzyk gotówki z Unii, nie mógłby sobie pozwolić na taki rozwój, jaki jest możliwy dzięki środkom unijnym – oceniła Olga Scott, zastępca dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich Pracodawców RP.

Materiał jest dostępny tutaj.