Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

Spotkanie Mateusza Morawieckiego z członkami "Solidarności"

– Powinno się najpierw przeprowadzić audyt w administracji państwowej, a dopiero później mówić o podwyżkach – stwierdził w audycji "Puls Trójki" Arkadiusz Pączka, dyrektor Centrum Monitoringu Legislacji Pracodawców RP. W ten sposób ekspert odniósł się do jednego z postulatów "Solidarności" wobec rządu.

W siedzibie NSZZ "Solidarność" w Gdańsku odbyło się nadzwyczajne spotkanie Komisji Krajowej "S" z premierem Mateuszem Morawieckim. Związek żądał m.in. podwyżek płac w państwowej sferze budżetowej.

Zdaniem Pączki podwyżki powinny być, ale na innych zasadach. – My mówimy "tak" dla podwyżek, ale o nich powinni decydować dyrektorzy generalni. Nie może być tak, że każdy dostanie po równo. Pamiętajmy, że na pewnych obszarach administracji są przerosty, ale zróbmy jakąś analizę efektywności. Powinno się najpierw przeprowadzić audyt w administracji państwowej, a dopiero później mówić o podwyżkach. Budżet państwa nie jest z gumy i nie widzę przestrzeni do zwiększenia wydatków na 2018 rok – przyznał.

Materiał jest dostępny tutaj.