Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

Polska nie jest zamkniętą wyspą

- Rząd powinien podjąć bardzo radykalne działania, których na razie nie podejmuje z powodów politycznych – mówił w Biznes24 dr Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP. 

Rada Przedsiębiorczości wysłała list do Elżbiety Witek, Marszałek Sejmu i szefów Klubów Parlamentarnych w którym zaapelowała o podjęcie przez rząd zdecydowanych kroków w walce z pandemią COVID-19. Przedsiębiorcy zwracają uwagę, że brak wprowadzenia jakichkolwiek rozwiązań może doprowadzić do fatalnych skutków a zaniechania strony rządowej odczują wszyscy.

Na temat apelu w telewizji Biznes24 rozmawiał dr Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP, który był gościem Romana Młodkowskiego w programie „Koniec Dnia”.

- Rząd powinien podjąć bardzo radykalne działania, których na razie nie podejmuje pewnie z powodów politycznych mówił dr Andrzej Malinowski. 

- W swoim piśmie pokazujemy rozwiązania, które są stosowane w wielu krajach. Problem polega na tym, że trzeb podjąć decyzje i powiedzieć, że nie liczą się korzyści polityczne, a liczą się korzyści suwerena, jego zdrowie, jego życie. Tego ciągle nie ma i o to mam pretensje zarówno do Dobrej Zmiany, jak i do partii opozycyjnych – komentował dr Malinowski.

Prezydent Pracodawców wspomniał w programie, że przedsiębiorcy od dłuższego czasu prosili rząd o działania z możliwą czwartą falą pandemii.

- Stoimy nad przepaścią i nie możemy za cenę jakichkolwiek politycznych zysków, jak i politycznych głosów doprowadzać do tragedii społeczeństwa. Z jednej strony to jest śmierć wielu ludzi, ale z drugiej strony również śmierć gospodarki – mówił Prezydent Pracodawców RP.