Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

O wyzwaniach klimatycznych z reprezentantami Ameryki Łacińskiej

„Ogólnopolska Gazeta Finansowa”: Przypadł nam zaszczytny obowiązek pokierowania pracami MBA4Climate, z którego wywiązujemy się, współpracując m.in. z naszymi partnerami zagranicznymi, a także z przedstawicielami polskich firm i instytucji – mówił na zorganizowanej 27 sierpnia w siedzibie Pracodawców RP imprezie Prezydent Andrzej Malinowski.

Pracodawcy RP przewodniczą obecnie inicjatywie MBA4Climate, które zrzesza 50 stowarzyszeń pracodawców z całego świata. Podjęły się one wspierania rządów swoich państw we wdrażaniu głównych postanowień Porozumienia Paryskiego z 2015 r. W swoim przemówieniu prezydent Andrzej Malinowski odniósł się m.in. do organizowanego przez Pracodawców RP i Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EKES) obrad międzynarodowego okrągłego stołu, które odbędą się 6 listopada w Brukseli.

W tym wyjątkowym spotkaniu poświęconym neutralności klimatycznej uczestniczyć będą organizacje pracodawców z całego świata oraz przedstawiciele biznesu. – Jestem głęboko przekonany, że będzie to swoisty przełom w całej historii prac związanych z inicjatywą MBA4Climate – podsumował Malinowski.

W grudniu, podczas 25. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu w Santiago de Chile, prezydent, Andrzej Malinowski przekaże przewodnictwo w MBA4C-limate chilijskim partnerom Konfederacji Produkcji i Handlu (Confederación de la Pro-ducción y del Comercio, CPC). Eduardo Silva - charge d' affairs Ambasady Chile w Polsce odniósł się do głównych wyzwań, jakie stoją przed uczestnikami inicjatywy z Marrakeszu. – Głęboko wierzymy, że tylko wspólnie, dzięki międzynarodowej współpracy, jesteśmy w stanie przeciwdziałać negatywnym skutkom zmian klimatycznych, a tak składa się, że akurat Chile jest szczególnie uwrażliwione na tę kwestię. Dlatego chcemy nadać nowy, jeszcze silniejszy impuls ekspansji odnawialnych źródeł energii, a także szeroko pojętej elektromobilności w naszym kraju. Będziemy reprezentować w inicjatywie nie tylko Amerykę Łacińską, ale również kraje karaibskie – zapowiedział Eduardo Silva.

W spotkaniu w ogrodach siedziby Pracodawców RP wzięli także udział m.in. ambasadorzy Peru i Wenezueli, a także przedstawiciel ambasady Argentyny, jak również dziennikarze, politycy i przedsiębiorcy.