Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

Karta Odpowiedzialności Ekologicznej polskiego biznesu mapą drogową w dążeniu do neutralności klimatycznej

Pracodawcy RP zaprezentowali w Brukseli Kartę Odpowiedzialności Ekologicznej Przedsiębiorców i Pracodawców w Polsce – informuje WNP.pl. – To mapa drogowa dla polskich przedsiębiorców i pracodawców, którzy są świadomi, jak fundamentalne znaczenie dla naszej przyszłości ma neutralność klimatyczna - mówi Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski. Sygnatariuszami-inicjatorami dokumentu są 33 firmy i organizacje.

Podmioty, które włączyły się w tę inicjatywę, zobowiązały się do zdecydowanych i przemyślanych działań na rzecz neutralności klimatycznej, edukacji ekologicznej oraz wspierania gospodarki obiegu zamkniętego.

– Karta to dobrowolna deklaracja, którą każdy sygnatariusz zobowiązuje się spełnić w swoim zakresie. Chcemy pomóc polskiej gospodarce osiągnąć neutralność klimatyczną w 2050 roku. Proekologiczne działania będą opłacalne w długotrwałej perspektywie, bo choć dla wielu firm czy branż neutralność klimatyczna oznacza utrudnienia lub ograniczenie działalności, to nawet i one muszą przeprowadzać zmiany, jeśli nie chcą zostać wypchnięte z rynku przez wybory konsumentów – dodaje dr Leszek Juchniewicz, główny ekonomista Pracodawców RP.

W gronie sygnatariuszy-inicjatorów dokumentu znalazły się m.in. Bank Ochrony Środowiska, Deloitte, ING Bank Śląski, Innogy Polska, Instytut Energetyki Odnawialnej, Instytut Staszica, Orange Polska, PKN Orlen, PKO Bank Polski. Karta ma otwartą formułę - każdy podmiot gospodarczy może ją podpisać w dowolnym momencie.

Karta jest dostępna tutaj.

Artykuł jest dostępny tutaj.