Firma, która zmieniła miejski transport

Money.pl: Aplikacja, która kojarzy kierowców i pasażerów dostępna jest już w ponad 600 miastach i 77 krajach. Każdego dnia za jej pośrednictwem realizowanych jest ponad dziesięć milionów przejazdów, a od początku działalności Ubera takich kursów było już ponad 5 miliardów.

W Polsce Uber działa od ponad trzech la. Dziś mogą z niego korzystać mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Poznania, Wrocławia, Łodzi i Katowic. W bazie firmy jest ponad milion osób.

Arkadiusz Pączka, Zastępca Dyrektora Generalnego Pracodawców RP przypomina, że dla Ubera w Polsce pracuje już kilka tysięcy kierowców.

– Uber jest firmą, w pracę znajdują osoby które chcą dorobić np. studenci. To także miejsce, które umożliwia pracę seniorom, ale również osobom głuchoniemym. Ta ostatnia grupa może z powodzeniem pracować jako kierowcy, bo w kontakcie z klientem wyręcza ich aplikacja. To wszystko jest możliwe dzięki wykorzystaniu technologii, która ułatwia życie klientom jak i pracownikom. Dzięki temu firma może aktywizować osoby, które do tej pory pozostały bez pracy, czasem wiele lat – mówi Pączka.

Artykuł jest dostępny tutaj.