Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

Dr Andrzej Mądrala w Biznes24: To, co najważniejsze to płacić tym najlepszym za dobry efekt leczenia

W naszej opiece zdrowotnej brakuje bardzo wielu elementów. Jedno co jest jeszcze, to nadzieja naszych koleżanek i kolegów, którzy pracują od rana do nocy, z pacjentami covidowymi i innymi, ale ich siły są już na wyczerpaniu – mówił w Biznes24 Wiceprezydent Pracodawców RP dr Andrzej Mądrala.

W ministerstwie zdrowia mamy ekonomistów i trzeba powiedzieć, że w tym momencie ich podejście jest bardzo racjonalne – stwierdził Wiceprezydent Pracodawców RP.

Trudno nie zgodzić się z pewnymi działaniami, które zostały zaproponowane. Oczywiście nie wszystkie są do zrealizowania, ale to, co najważniejsze to płacić tym najlepszym za dobry efekt leczenia. Trzeba zmienić wiele rzeczy, np. wprowadzić spójną politykę w zakresie zabezpieczenia świadczeń medycznych – podkreślił Mądrala.

Mówi się o tym, by podnieść składkę zdrowotną, a także, by zlikwidować KRUZ, aby wszyscy byli w ZUSie i mieli jednakowe warunki do opłacania składek, skoro mają podobne warunki finansowe – wyjaśnił.

Trzecim filarem planów Ministerstwa Zdrowia ma być dodatkowa składka od pensji na ubezpieczenia pielęgnacyjne, która już kiedyś miała być wprowadzona – dodał Mądrala.