Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

Arkadiusz Pączka w „Dzienniku Gazecie Prawnej”: Ograniczenie jawności i dialogu negatywnie odbija się na biznesie

– Proces konsultacji planowanych rozwiązań z przedsiębiorcami został w zasadzie pominięty, a ustawy są udostępniane opinii publicznej raptem na kilkanaście godzin przed ich uchwaleniem. Raz, że to nietransparentne, dwa, że w ten sposób bardzo łatwo o błędy – ocenia w „Dzienniku Gazecie Prawnej” ekspert Pracodawców RP Arkadiusz Pączka, komentując odpowiedź rządu na kryzys wywołany przez koronawirusa. 

Zdaniem Arkadiusza Pączki ograniczenie jawności i dialogu negatywnie odbija się na biznesie. Przykładowo organizacje pracodawców w ramach Rady Dialogu Społecznego wystąpiły do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleny Malag, by poinformowała, ile wniosków o rządową pomoc wynikającą z tarcz antykryzysowych jest odrzucanych, z jakiego powodu oraz jakie są typowe błędy w podaniach.

– To informacje potrzebne nam do oceny tego, jak tarcze działają oraz czy ewentualnie można coś podpowiedzieć przedsiębiorcom. Tu jednak też zadziałała polityka tajności: odpowiedzi nie uzyskaliśmy – podkreśla ekspert Pracodawców RP.

Artykuł jest dostępny tutaj.