Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

Andrzej Malinowski we „Wprost”: Polska nie powinna opowiadać się po żadnej ze stron w wojnie handlowej między USA a Chinami

Polska nie powinna opowiadać się po żadnej ze stron w wojnie handlowej między USA a Chinami, tylko pilnować własnych interesów gospodarczych – podkeśla w rozmowie z „Wprost” Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski.

Czego dziś najbardziej potrzebują polscy pracodawcy?

Z pewnością spokoju i stabilizacji. W momencie, gdy cała światowa gospodarka jest dotknięta kryzysem związanym z pandemią, nie jest nam potrzebne generowanie kolejnych kryzysowych sytuacji.

Ma Pan na myśli wywoływanie konfliktu gospodarczego z Chinami poprzez proponowaną nowelizację ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wyklucza chińskich dostawców z polskiego rynku telekomunikacyjnego?

Nie tylko, chociaż proponowana nowelizacja to zupełnie niezrozumiały krok. Zwłaszcza teraz, gdy okazało się, że tylko nowe technologie pozwalają pracodawcom i pracownikom przejść w miarę suchą nogą przez trwającą już od ponad pół roku pandemię. Dziś innowacyjność i technologia to atuty, które pozwalają firmom przetrwać na rynku. Polska nie jest liderem digitalizacji. Zamiast otwierać się na najnowsze rozwiązania technologiczne, możemy zamknąć się na jedną z największych potęg światowych w tym zakresie.

Wywiad jest dostępny tutaj.